10 Coinbase Yatırımcısından 9’u Bu Meme Coin’e Sahip! “Fiyat Uçabilir”

ABD’nin önde gelen kripto borsalarından biri olan Coinbase, ticaret hacminde büyük bir artış kaydetmeyi başardı. Borsanın işlem hacmi son 24 saat içerisinde %82,18 artarak 1.214.821.992 dolara yükseldi ve küresel pazarda FTX ve Binance’in ardından üçüncü sıraya yerleşti. Borsa bu önemli gelişmenin heyecanını sürdürürken ortaya çıkan yeni bir veride 10 Coinbase Kullanıcısından 9’unun meme coin sahibi olduğu ortaya çıktı.

Popüler köpek temalı meme coin Shiba Inu (SHIB), kullanıcıların %87’si SHIB’i satın almayı seçtiğinden artan ticaret hacmi üzerinde büyük bir etkiye sahip gibi görünüyor. Meme coin’deki güçlü yükseliş hissi, Shiba Inu’nun kripto çöküşüne rağmen ondalık değerlemesinden sıfırı kaldırmaya yönelik son hamlesinden olumlu etkilenmiş olabilir. Elbette SHIB topluluğunda etki yaratan birçok farklı olay daha yaşandı.

  • SHIB, ilk 20 kripto para birimi arasında token başına en düşük fiyatlı olmaya devam ediyor.
  • Sosyal medya ve çeşitli uygulamalar tarafından ücretsiz kripto kazanma etkinlikleri devam ediyor.
  • Ünlülerle ortaklıklar kurulan ilişkilerin etkisi, ör. tasarımcı John Richmond.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, küçük kripto işlemlerinin önünü açan Coinbase’in hem gelişmiş hem de amatör kripto meraklıları için en azından sembolik miktarda sevilen Shiba Inu’yu (SHIB) elinde tutmasını kolaylaştırması, topluluğun çoğu için pek şaşırtıcı olmadı.

Ekosistemin baş geliştiricisi Shytoshi Kusama ise Twitter’da gizemli bir mesaj paylaştı ve mesajında “bugün yazıyorum yarın söyleyecek çok şeyin var #SHIBARMY” yazdı.

Güncellemenin başlangıçta 4 Temmuz’da Medium’da yayınlanması bekleniyordu ancak Shiba Inu’nun Baş Geliştiricisi (SHIB) ulusal ABD kutlamasını bölmek istemedi ve yayını ertelemeyi seçti.

Shiba Inu’nun (SHIB) Coinbase kullanıcıları arasındaki popülaritesi, kısmen şu anda sosyal medyada dolaşan devasa hype dalgası tarafından yönlendiriliyor ve birçok kripto meraklısı SHIB Army’nin sektördeki en büyük kripto topluluğu olduğuna inanıyor. Shiba Inu’nun (SHIB) resmi Twitter hesabı @shibtoken, rakip meme coin Dogecoin’in (DOGE) yakalayarak 3.4 milyon takipçiyi aştı.

Bununla birlikte, Shiba Inu projesi, 331 bin takipçisi olan MILKSHAKE gibi çok sayıda sosyal etkileyiciden destek alıyor, bu nedenle #Shibarmy ve #SHIB gibi hashtag’lerin Twitter’ın en iyi aramalarında sürekli olarak trend olması şaşırtıcı değil.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : DailyCoin


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.