YFI, Bitcoin’e Meydan Okumaya Devam Ediyor!

YFI, son 24 saatte %14 oranında artış göstererek 19.743 dolar değerine ulaştı.

Yearn.finance esasında, temmuz ayında başlatılan bir DeFi protokolüdür. Yearn.finance, Ethereum üzerinde token sahiplerine ağı yönetmek için tüm gücü veren ilk protokol olma özelliğine sahip. Protokolün yönetim token’ı YFI’ı ise diğer kripto paralara kıyasla oldukça özel. Çünkü; YFI’ının arzı diğer çoğu dijital varlıktan önemli ölçüde az olan 29.963 ile sınırlı. Bu arzda fiyatın bu sekilde artıyor olmasını sağlamış olabilir.

Ancak 17 Temmuz’da oluşturulduğundan beri, token spekülatif bir varlık olarak görülüyor. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, fiyatı oluşturulduğundan bu yana %1779 oranında arttı.

Hatırlatmakta fayda var, YFI yaratıcısı olan Andre Cronje tarafından “tamamen değersiz 0 tedarik tokenı” olarak tanımlanan bir token. Cronje, “Yineliyoruz, 0 finansal değeri var.” ifadeleriyle de bu durumu sık sık dile getirdi:

“Ve sadece yeterince vurgulamadığımızı hissettiğimiz için, değeri 0. Satın almayın. Kazanın.”

Fakat bu uyarılar etkili oldu demek için oldukça geç. YFI, şu anda 11.491 dolar değerinde olan Bitcoin’den bile daha değerli. YFI, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine de yaklaşıyor. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre Bitcoin, 17 Aralık 2017’de 20.089.00 dolarlık fiyatla zirveye ulaştı. YFI’da bu sebeple gerçek bir kripto başarı öyküsü olarak değerlendirilebilir.

Bitcoin ve YFI arasındaki temel fark, çok farklı token arzıdır. Dolaşımdaki 29.963 YFI tokenine kıyasla dolaşımda 18 milyon Bitcoin var. Bu nedenle, Bitcoin yaklaşık 11.491 dolar değerinde olsa bile, Bitcoin’in 212 milyar dolar olan piyasa değeri, YFI için 591 milyon dolar olan piyasa değerinden çok daha yüksektir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.