Ocak 11, 2022

Yeni Altcoin Ani Binance Listelemesi Sonucu Patlama Yaşadı!

Merakla ve heyecanla beklenen Polkadot tabanlı bir proje, kripto para birimi borsası Binance’in tokeni listeleme planlarını açıklamasının ardından adı gibi kripto piyasasındaki karanlığa ay gibi doğdu.

Moonbeam (GLMR), Polkadot parachain olarak işlev gören ve Ethereum Virtual Machine (EVM) ile uyumlu bir akıllı sözleşme platformudur. Proje, aynı zamanda stake etme, zincir içi yönetişim ve zincirler arası entegrasyonlar sunarak Ethereum’un temel özelliklerinin ötesine bile geçiyor.

Proje, lansmanını bir dizi tweet ile duyurdu:

“Moonbeam, Polkadot’un tam olarak çalışır durumdaki ilk parachain’idir. Moonbeam, Polkadot ekosistemini aydınlatmak için birçok yeni entegrasyon, aktivite ve kullanıcı getirecek.

Moonbeam’in başarılı lansmanı, Moonbeam Vakfı’nın ev sahipliği yaptığı geniş katılımlı bir kitle kredisi kampanyasının sonucunda gerçekleşti! Dünya çapında 200 bin katılımcı, projeye 35 milyondan fazla DOT tokeni (crowdloan (kitle kredisi) sona erdiğinde yaklaşık 944 milyon ABD Dolarıydı) ile katkıda bulundu.”

Yeni basılan altcoin dün 10.57 dolarla fiyatla piyasaya sürüldü, ardından yüzde 84.4 artışla 19.50 dolara kadar yükseldi. Moonbeam o zamandan beri düzeltme yaşadı ve şu anda listeleme haberi duyurulduğundan beri gerçekleşen yaklaşık yüzde 40’lık genel bir kazanç ile 15 dolardan işlem görüyor.

Moonbeam’in kardeş projesi Moonriver (MOVR) da, Kasım ayı başlarında Binance tarafından listelendikten sonra dikey bir fiyat hareketi yaşamıştı. MOVR, Polkadot’un canary ağı olan Kusama (KSM) üzerinde çalışan bir projedir.

Moonbeam platformunun da üzerinde inşa edilen birlikte çalışabilirlik projesi olan ve kısa süre önce parachain özelliğini başlatan Polkadot (DOT), kripto para birimleri listesinde 10. sırada bulunuyor ve yüzde 10’un üzerinde bir artışla 25,63 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Binance’ın yaptığı listeleme duyurusuna göre GLMR; Bitcoin (BTC), Binance USD (BUSD) ve Tether (USDT) ticaret çiftlerinde mevcut olacak.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.