XRP Fiyatı Neden Yükseldi? İşte Ripple CTO’sunun Tahminleri

0

Ripple’ın Baş Teknoloji Sorumlusu (CTO) David Schwartz, Coindesk TV’e verdiği röportajda SEC ile olan yasal mücadelesindeki son gelişmeler, son XRP fiyat artışının nedenleri ve şirketi ile Stellar arasındaki farklar hakkında konuştu. Ripple’ın, Bitcoin ve Ethereum’un menkul kıymet olmayanlar olarak sınıflandırılmasına ilişkin harici ve kısmen dahili SEC belgelerine erişim hakkı kazandığı son zaferle ilgili olarak Schwartz şunları söyledi:

“Sanırım burada yapmaya çalıştığımız birincil argüman, piyasanın onları benzer görmesi, bizim onları benzer görmemiz, tüm kanıtların benzer olduklarını gösteriyor olması. Sonra SEC birdenbire ortaya çıkıyor ve “Hayır” diyor, tamamen farklılar.” 

Schwartz ayrıca, davanın sonucunun XRP’nin varlığını etkileyip etkilemeyeceği sorusuna da değindi. Ancak Ripple CTO’su bu öneriyi reddetti ve XRP’nin başarısız olmak için çok büyük olduğunu etkili bir şekilde söyledi. Schwartz, “Endişelenmenin tek nedeni, her zaman söylemenin zor olmasıdır” ifadelerini kullandı.

Schwartz, XRP’nin son fiyat artışına sağlam nedenler sunmakta zorlandı, ancak Coinbase tarafından XRP’nin yeniden gündeme getirildiği söylentilerinin “bir miktar yukarı doğru hareketi tetiklemiş olabileceğini” öne sürdü. Ayrıca, SEC davası duruşmasının ve ilgili umutların “fiyatı etkilemiş olabileceğini, ancak bunların sadece tahminler olduğunu” ifade etti.

Bunların yanında Stellar şu anda Ukrayna’da Bermuda doları ve e-Grivnası olmak üzere iki merkez bankası dijital para birimini geliştirmek için kullanılıyor. Ayrıca Ripple ve Stellar sıklıkla karşılaştırılan iki farklı teknolojiler. Ripple CTO’su, şirket olarak Ripple’ın “kurumsal ödemeler ve XRP’nin bir ödeme çözümü olarak 2014 / 2015’te büyük bir bahis yaptığını” açıklayarak, iki proje arasındaki farkları vurguladı ve devam etti:

“Bankaların ve finans kurumlarının ödemelerini birkaç saniye içinde gerçekleştirmenin bir yolu olarak ve ilgili bankacılık sistemine alternatif olması açısından XRP’yi kullanabilmeleri için doğrudan çok çalıştık. Bunu yapmak için çok iş var. […] Bu konuda çok daha fazla ilerleme kaydettiğimizi düşünüyorum. Finans kurumları tarafından RippleNet üzerinde gerçekleşen milyonlarca işlemimiz var.” 

Aynı zamanda Schwartz, Stellar’ın “temelde XRP ledger’i kopyalamaya başlamasıyla” teknolojilerin “çok benzer” olduğunu ortaya çıkardı. Bununla birlikte, zamanla projelerin yönünün önemli ölçüde değiştiğini söyledi:

“Dolayısıyla, teknoloji açısından benzerlikler var, ancak piyasada algılanma şeklimizde pek çok farklılıklar var. […] XRP Ledger üzerinde inşa edilen projelere ve Stellar üzerinde inşa edilen projelere bakarsanız, teknolojiler benzer olsa da bunlar farklı projelerdir.”

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın