XRP Davası: SEC, Ripple’ın “Kritik Gerçekleri” Gizlediğini İddia Ediyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda kıdemli bir avukat olan Jorge Tenreiro, 30 Mart’ta Sulh Yargıç Sarah Netburn’e yaptığı bir bildirimde Ripple’ın bazı belgeleri mühür altında tutma taleplerinin “sorunlu” olduğunu iddia ediyor ve Ripple’ın davayla ilgili “kritik gerçekleri gizlemeye” çalıştığını belirtiyor:

“Ripple’ın bu davayla ilgili kritik gerçekleri yatırımcılarından gizlemeye devam etmek istemesi rahatsız edici olmaya devam ediyor ve 1933 Menkul Kıymetler Yasası’nın kayıt hükümleri tarafından empoze edilen yatırımcı-koruyucu açıklama gerekliliklerine duyulan ihtiyacı vurguluyor.”

Geçen hafta, Ripple yargıçtan bazı belgelerini “gizli ve özel bilgiler” içerdikleri için mühür altında tutmasını istemişti. Ancak SEC, bu tür taleplerin kamu erişim ilkeleriyle “çelişkili” olduğunu savunuyor.

Bunların yanında Ripple, SEC’i Bitcoin ve Ethereum ile ilgili belgeler üretmeye zorlamak için bir talepte bulunmuştu ve XRP’nin ekonomik özünün, düzenleyicinin alanı dışındaki en büyük iki kripto para biriminden farklı olmadığını belirtmişti. SEC, Ripple ile yatırımcısı arasında, kripto para birimi alanından “sofistike bir katılımcı” olan ve XRP ile Bitcoin arasındaki temel farkları araştıran, böylece SEC’i destekleyen bir e-posta aldı.

“Bu e-posta, Ripple ile yatırımcı arasında XRP ile Bitcoin arasındaki birçok temel farklılıktan biri (Ripple ağının XRP’nin en büyük tek sahibi olan Ripple’ın çabalarına büyük ölçüde bağlı olduğu) hakkında bir konuşmayı yansıtıyor.”

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.