Ünlü İsim Şaşırttı: Bitcoin Satın Almak için Dolarım Yok!

Bitcoin karşıtı düşünceleriyle tanınan Peter Schiff’in oğlu Spencer Schiff, babasının aksine  ve teknolojiye inanan kimliğiyle tanınıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, geçtiğimiz yıl attığı tweet’le babasının favori yatırım aracı altındaki yatırımlarının tamamını satarak Bitcoin’e yatırım yaptığını duyurmuştu. Baba ve oğul Schiff, söz konusu yatırım haberi sonrası BTC ve kripto paralar hakkında sık sık tartışmalarla gündeme gelmişti.

Spencer Schiff, öncü kripto paranın şimdi 15.000 dolara düşmesi durumunda, düşüşe rağmen herhangi bir satın alım yapmayacağını açıklayarak birçok insanı şaşırttı.

Dip Fiyattan Bitcoin Satın Almayacağım

Yatırımcı ve Bitcoiner Mike Alfred, önde gelen kripto paranın daha da düşmesi ve 15.000 dolar seviyesine ulaşması durumunda takipçilerinden herhangi birinin daha fazla BTC satın almayı tercih edip etmeyeceğini öğrenmek için Twitter kullanıcılarının görüşlerini aldı. Söz konusu tweet ise beklenildiği kadar cevap almasa da Spencer Schiff bu tweet’i ciddiye aldı ve yanıtladı.

Spencer, şu an gerçekleşirse, yatırım yapacak ABD doları olmadığı için sıfır Bitcoin satın alabileceğini belirtti. Bu yorum ise farklı şekilde yorumlansa da bazı kişilere göre Spencer’ın hali hazırda tüm parasıyla BTC’ye yatırım yaptığı şeklinde yorumlandı. Bunun nedeni ise bundan birkaç ay sonra daha fazla Bitcoin satın alabileceğini belirtti.

Tanınmış fon yöneticisi Peter Schiff, Euro Pacific Capital’in CEO’su ve SchiffGold’un da kurucusudur. Bitcoin karşıtı bir düşünceye sahip olsa da sık sık BTC konulu tweet’ler paylaşıyor. Binance CEO’su CZ, son zamanlarda Bitcoin’den sık sık bahsettiğini belirterek Twitter hesabından bir teşekkür mesajı yayınlamıştı.

Bitcoin, 26 Ağustos’ta 20.000 doların altına düştükten sonra 19.807 dolardan işlem görüyor. 26 Ağustos’ta ABD Fed Rezervi başkanı Jerome Powell, Fed’in şahin stratejisine bağlı kalacağını belirttiği bir konuşma yapmıştı. Fed hala enflasyonu baskılama amaçlı bir yol tercih ediyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.