Ünlü Antivirüs Programı Kurucusu Ve Kripto Para Destekçisi McAfee 2020’de Başkanlık İçin Koşacak

0

Kripto borsasına ilgi duyan ve anti-virüs programcısı olan John McAfee 2020 seçimlerinde kripto piyasası için koşacağını açıkladı. McAfee’nin politik yanı pek bilinmiyor ancak, Perşembe günü Malta Blockchain Zirvesi’nde yapılan son röportajında sadakatlerini açık bir şekilde ortaya koydu.

McAfee, politika konusunda yeni değil. 2016 yılında Liberter Parti adaylığını kazanmaya çalışmıştı ancak Gary Johnson tarafından elendi. 2020’de farklı olabilir mi?

John McAfee Başkan Olmak istemiyor
AntiVirüs yazılımı programcısı bu yıl ki Malta Blockchain Zirvesi’nde CoinTelegraph’a bir röportaj verdi. Kripto endüstrisi ile birlikte daha büyük şeyler yapmakla tanınan McAfee, 2020 seçimleri için yaptığı çalışma planlarından bahsetti.

Kripto haber sitesine şunları söyledi:

Bakın, başkan olmak istemiyorum. Yapamadım… kimse beni başkan seçmeyecek, lütfen Tanrım. Ancak, deneme hakkım var.

Bitcoin’i Politiğe Sunmak

McAfee, genel olarak bitcoin ve blockchain‘e daha fazla ortaya çıkartmak için seçim kampanyasını kullanmayı çok istediğini belirtti. Seçimi bir platform olarak kullanmak ve merkezi olmayan kripto paralar fikrini ana akım kitlelere sunmak için bir fırsat olarak kullanmak istiyor.

Görüşler, McAfee gibi, açık sözlü bir kripto taraftarının endüstri için iyi mi yoksa kötü birşey mi olduğu konusunda ikiye ayrılıyor.

McAfee Antivirus yazılımı kurucusu röportajda, mevcut kişisel özgürlük eksikliğinden endişe duyduğunu ve kriptonun kişisel özgürlüğünü daha ulaşılabilir kılmaya yardımcı olabileceğine inandığını belirtti.

McAfee’nin Twitter hesabında Eylül ayında yapılan bir ankette, 2020 seçimlerinde liberter parti altında seçime girmesi halinde onu bir kez daha savaşa sürükleyip sürüklemeyecekleri konusunda takipçilere sorulmuştur.

Mcafee Twitter’da Yaptığı Ankette Şunu Sordu:

Yalnızca Liberter Parti üyesi olan takipçilerim için: Liberter pankart altında değilde, kendi partimi kurup katılırsam 2020’de beni takip edermisiniz? Yapılan ankette verilen 7.748 oydan, %57’lik kısım evet, %43lük kısım hayır oyunu verdi.

John McAfee başkan olmak istemeyebilir, ancak seçim teşebbüsünün kripto endüstrisi için olumlu ya da olumsuz olduğunu kanıtlayacağını sadece zaman gösterecek.
Kaynak:cryptoglobe

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın