Ünlü Antivirüs Programı Kurucusu Ve Kripto Para Destekçisi McAfee 2020’de Başkanlık İçin Koşacak

Kripto borsasına ilgi duyan ve anti-virüs programcısı olan John McAfee 2020 seçimlerinde kripto piyasası için koşacağını açıkladı. McAfee’nin politik yanı pek bilinmiyor ancak, Perşembe günü Malta Blockchain Zirvesi’nde yapılan son röportajında sadakatlerini açık bir şekilde ortaya koydu.

McAfee, politika konusunda yeni değil. 2016 yılında Liberter Parti adaylığını kazanmaya çalışmıştı ancak Gary Johnson tarafından elendi. 2020’de farklı olabilir mi?

John McAfee Başkan Olmak istemiyor
AntiVirüs yazılımı programcısı bu yıl ki Malta Blockchain Zirvesi’nde CoinTelegraph’a bir röportaj verdi. Kripto endüstrisi ile birlikte daha büyük şeyler yapmakla tanınan McAfee, 2020 seçimleri için yaptığı çalışma planlarından bahsetti.

Kripto haber sitesine şunları söyledi:

Bakın, başkan olmak istemiyorum. Yapamadım… kimse beni başkan seçmeyecek, lütfen Tanrım. Ancak, deneme hakkım var.

Bitcoin’i Politiğe Sunmak

McAfee, genel olarak bitcoin ve blockchain‘e daha fazla ortaya çıkartmak için seçim kampanyasını kullanmayı çok istediğini belirtti. Seçimi bir platform olarak kullanmak ve merkezi olmayan kripto paralar fikrini ana akım kitlelere sunmak için bir fırsat olarak kullanmak istiyor.

Görüşler, McAfee gibi, açık sözlü bir kripto taraftarının endüstri için iyi mi yoksa kötü birşey mi olduğu konusunda ikiye ayrılıyor.

McAfee Antivirus yazılımı kurucusu röportajda, mevcut kişisel özgürlük eksikliğinden endişe duyduğunu ve kriptonun kişisel özgürlüğünü daha ulaşılabilir kılmaya yardımcı olabileceğine inandığını belirtti.

McAfee’nin Twitter hesabında Eylül ayında yapılan bir ankette, 2020 seçimlerinde liberter parti altında seçime girmesi halinde onu bir kez daha savaşa sürükleyip sürüklemeyecekleri konusunda takipçilere sorulmuştur.

Mcafee Twitter’da Yaptığı Ankette Şunu Sordu:

Yalnızca Liberter Parti üyesi olan takipçilerim için: Liberter pankart altında değilde, kendi partimi kurup katılırsam 2020’de beni takip edermisiniz? Yapılan ankette verilen 7.748 oydan, %57’lik kısım evet, %43lük kısım hayır oyunu verdi.

John McAfee başkan olmak istemeyebilir, ancak seçim teşebbüsünün kripto endüstrisi için olumlu ya da olumsuz olduğunu kanıtlayacağını sadece zaman gösterecek.
Kaynak:cryptoglobe

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.