Ufukta Yeni Bir Bitcoin Boğa Döngüsü Mü Var? Kraken’den Dan Held Açıklıyor

0

Kripto borsası Kraken’de growth marketing direktörü olan Dan Held, 2013 boğa döngüsüyle içinde bulunduğumuz seneyi karşılaştırarak 2021’de Bitcoin için sıradaki gelişmenin ne olacağı konusunda tahmin yürütüyor.

The Held Report’un yeni sayısında, Kraken yöneticisi 2013 boğa döngüsünü, Bitcoin’i (BTC) “ana akım görünürlüğe” ulaştıran faktör olarak nitelendiriyor.

Kaynak: Dan Held

“İşte bu Bitcoin’i popüler hale getiren boğa koşusuydu. Bitcoin ilk kez bilinmezlikten ana akım görünürlüğe geçti. 2013 yılına 13 dolardan başladı, 260 dolara yükseldi, ardından kışa kadar yaklaşık 6 ay boyunca 80 dolar civarına geri döndü ve tekrar 1.200 dolar seviyesine yükseldi.”

Held, BTC sahibi yatırımcı sayısının artmasına, devasa bir ticaret altyapısına ve düzenleyici bir yapıya atıfta bulunarak, 2021’de Bitcoin için koşulların çok farklı olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, Held’e göre Bitcoin’in mevcut fiyat hareketi, yaklaşık on yıl önceki fiyat hareketini taklit ediyor gibi görünüyor.

“Bu dönem çok farklı.

100 milyon Bitcoin HODLer var
Yerinde büyük bir ticaret altyapısı mevcut.
Nispeten belirli bir düzenleyici yapı var.
Kurumlar, bankalar, şirketler, ulus devletler, hedge fonları, devlet varlık fonları ve sigorta şirketleri artık Bitcoin’e sahip.
Bazı politikacılar bile Bitcoin’in toplum için nasıl iyi bir şey olduğuna inanıyor olmaları konusunda açık sözlü.

Peki, 2021 fiyatlandırma açısından nasıl gidiyor?

Şimdiye kadar, boğa koşusuna başlamadan hemen önceki ~ 8 bin dolardan 64 bin dolara gittik, ardından 30bin dolar civarına geri döndük.

Yoğun bir ilk boğa koşusu, ardından uzun bir geri çekilme ve sonunda son bir boğa koşusu ile, yıllar öncesine ürkütücü bir şekilde benzer olduğunu görebilirsiniz.”

Kaynak: Dan Held

Held’e göre, Bitcoin 2013 yolunu yakından takip ediyorsa, amiral gemisi kripto para birimi, 2021’in son çeyreğinde havalanmadan önce muhtemelen biraz daha uzun süre yana doğru fiyat hareketine devam edecek.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın