Twitter Topluluğu, Düşüşe Rağmen Bitcoin Konusunda İyimser

Bitcoin fiyatındaki çöküşe rağmen, Twitter topluluğu hala iyimser bir bakış açısına sahip. Yatırımcıların pazar hakkında genel bir fikir edinmelerine yardımcı olmak için farklı sosyal medya platformlarındaki sayısız kripto para birimi ile ilgili yayını analiz eden Santiment’in açıklamaları bu yönde.

12 Mart’ta gerçekleşen tarihi fiyat düşüşünden sonra, hem olumlu hem de olumsuz duygularda güçlü bir artış oldu. Bunun yanında Bitcoin cüzdanlarının sayısında artış yaşandı. Daha önce sitemiz üzerinden bildirildiği üzere de, ‘Bitcoin satın al’ Google aramaları, son zamanlarda sekiz ayın en yüksek seviyesine ulaşarak altından daha iyi performans gösterdi.

Davranış analiz programı Santiment, Twitter’da, sosyal grafiklerinde olumlu düşüncenin devam ettiğine dair bir paylaşım yaptı. Ancak Santiment, Twitter dışındaki kişilerin kripto konusunda daha az hevesli olduklarını da dile getirdi. ‘Kara Perşembe’ den bu yana hem Discord hem de Reddit’te olumsuz duygular hakim. Ayrıca paylaşımda “BTC ve diğer projeler, negatif anahtar kelimeler pozitifleri geçtiğinde net bir satın alma sinyali gösterebilir.” ifadeleri de yer aldı.

Son olarak yazının kaleme alındığı saat itibariyle Bitcoin yaklaşık 6.132 dolardan işlem görüyor. Twitter kripto topluluğu iyimser oluşunda haklı çıkacak mı, önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.