Twitter Topluluğu, Düşüşe Rağmen Bitcoin Konusunda İyimser

0
336

Bitcoin fiyatındaki çöküşe rağmen, Twitter topluluğu hala iyimser bir bakış açısına sahip. Yatırımcıların pazar hakkında genel bir fikir edinmelerine yardımcı olmak için farklı sosyal medya platformlarındaki sayısız kripto para birimi ile ilgili yayını analiz eden Santiment’in açıklamaları bu yönde.

12 Mart’ta gerçekleşen tarihi fiyat düşüşünden sonra, hem olumlu hem de olumsuz duygularda güçlü bir artış oldu. Bunun yanında Bitcoin cüzdanlarının sayısında artış yaşandı. Daha önce sitemiz üzerinden bildirildiği üzere de, ‘Bitcoin satın al’ Google aramaları, son zamanlarda sekiz ayın en yüksek seviyesine ulaşarak altından daha iyi performans gösterdi.

Davranış analiz programı Santiment, Twitter’da, sosyal grafiklerinde olumlu düşüncenin devam ettiğine dair bir paylaşım yaptı. Ancak Santiment, Twitter dışındaki kişilerin kripto konusunda daha az hevesli olduklarını da dile getirdi. ‘Kara Perşembe’ den bu yana hem Discord hem de Reddit’te olumsuz duygular hakim. Ayrıca paylaşımda “BTC ve diğer projeler, negatif anahtar kelimeler pozitifleri geçtiğinde net bir satın alma sinyali gösterebilir.” ifadeleri de yer aldı.

Son olarak yazının kaleme alındığı saat itibariyle Bitcoin yaklaşık 6.132 dolardan işlem görüyor. Twitter kripto topluluğu iyimser oluşunda haklı çıkacak mı, önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın