Twitter CEO’sundan Libra Açıklaması

0

Popüler sosyal medya ağı Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, 24 ekim tarihinde şirketinin New York’ta düzenlemiş olduğu medya etkinliğinde bir konuşma yaptı. Konuşmasında Facebook‘un kripto para birimi Libra hakkında konuştu. Dorsey, “Twitter günün birinde Libra’ya katılabilir mi?” sorusuna “Kesinlikle hayır” şeklinde yanıt verdi.

Facebook’un 2020 yılında başlatılması planlanan kendi kripto para projesi olan Libra’dan uzak duracağını net bir şekilde belirterek şunları söyledi:

“Libra ile yapmayı hedefledikleri şeyi başarmaları için kripto paranın hiçbir özelliğine ihtiyaçları yok.”

Dorsey, Libra ile ilgili sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu internette doğmuş bir açık internet standardı değil. Bir şirketin niyeti doğrultusunda ortaya çıkmış bir şey ve benim kişisel olarak inandıklarımla tutarlı değil. Şirketimin de böyle bir şeyi desteklemesini istemiyorum.”

Dorsey, her ne kadar Libra’yı desteklemesede bağımsız kripto paralar konusunda oldukça hevesli gibi görünüyor. Dorsey, kripto paraların yeni yeni gelişmekte olan uluslararası çevrimiçi topluluğun bir parçası olduğunu düşünüyor. İnterneti yeni kurulmakta olan bir devlete benzeten Dorsey, kripto paraların da bu devletin para birimi olduğunu dile getirdi.

Ek olarak geçtiğimiz Eylül ayında Dorsey, Facebook gibi yapmayaıp Twitter tabanlı bir kripto para çıkarmayacağını açıklamıştı. Bitcoin kullanmayı tercih ettiğini belirtti. Dorsey:

“En iyi seçeneğin Bitcoin olduğunu düşünüyorum çünkü oldukça dirençli, 10 yıldır aramızda, iyi bir marka haline geldi ve birçok testten geçti. […] İnternetin para birimi rolünü üstlenme ihtimali olan kripto para birimlerine baktığımda, en yüksek ihtimale sahip paranın Bitcoin olduğunu görüyorum.”

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın