Twitter CEO’su, Bitcoin Teknik Dokümanını “Şiir” Olarak Adlandırdı

0
445

Bitcoin’i eleştirenler kadar destekçileri de var. Özellikle tanınmış isimlerin destekleri, kripto sektörünün benimsenmesi açısından oldukça yararlı. Bu destekçilerden biri de Twitter kurucu ortağı ve CEO’su Jack Dorsey. Dorsey, Bitcoin hakkında konuşmaktan çekinmiyor, aksine sık sık söz ederek, hiç bilmeyen insanların da fikir sahibi olmasını sağlıyor.

Teknoloji araştırmacısı Lex Fridman, Twitter CEO’su ve kurucu ortağı Jack Dorsey ile yakın zamanda bir podcast röportajı yaptı. Bu röportajda ünlü isim, Bitcoin’in white paper’ını (teknik dokümanını) şiir olarak nitelendirdi.

Dorsey, Fridman’ın 24 Nisan tarihli podcast bölümünde “Bitcoin teknik dokümanının son 20-30 yılın en önemli bilgisayar bilimlerinden biri olduğunu düşünüyorum.” dedi. Ardından “Bu bir şiir” diye ekledi.

Dorsey “Doğasında oldukça organik olan ve özgün tasarımında çok ilkeli bir şeye sahibiz” dedi. Ünlü isim bunun, Bitcoin’in teknik dokümanını şiir olarak görmesine yol açtığını söyledi.

Dorsey ilk kez Bitcoin hakkında konuşmuyor. Dorsey’in sektör tanınırlılığı için yaptıkları göz ardı edilemez. Kendisi Twitter’da Bitcoin emojisini oluşturdu ve bu gelişme büyük ses getirdi. Bunun yanında hala kendi hesabının bio kısmında Bitcoin ifadesi yer alıyor. Kripto sektörünün Dorsey gibi kişilere ihtiyacı olduğu oldukça aşikar.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın