Tüm Bitcoin Birikimini Kaybeden Yatırımcıya, Kripto Topluluğundan Destek

Kripto para topluluğu, tüm Bitcoin birikimlerini bir kimlik avı dolandırıcılığında çaldırdığını duyurduktan sonra popüler podcast sunucusu Eric Savics’e bağış göndermeye başladı.

IBTimes tarafından hazırlanan bir rapora göre, kripto para birimi tabanlı Protokol Podcast sunucusu Eric Savics, 12 Haziran’da tüm birikimi olan 12 BTC’yi bir donanım kimlik avı dolandırıcılığında çalındığını iddia eden bir tweet yayınladı. Kişisel bir Twitter hesabı kullanan Savics şunları söyledi:

“Tüm Bitcoin’lerim bir donanım cüzdanı oltalama dolandırıcılığı ile çalındı. Hiç çalınan Bitcoin’ini başarıyla geri alan biri var mı? Herhangi bir yardım ve rehberliğe müteşekkir olacağım.”

Söz konusu tweet’e bir de video eklemişti. 220 binden fazla görüntülenme alan video, kripto para topluluğu arasında hızla yayıldı. Topluluk üyeleri ayrıca Savics’in cüzdanına birçok Bitcoin bağışı da yaptı. Küçük miktarlarla başlayan bağışlar, artarak devam etti. Bağışlar sonucunda Savics’in cüzdanındaki son tutar 0.77 BTC oldu.

Bunun yanında Binance CEO’su Changpeng Zhao da destek verdi ve şirketinin çalınan fonların alım adresini kara listeye alacağını söyledi. Ayrıca bu adresten Binance’e para gönderilmesi halinde Savics’e yardımcı olmaya çalışacaklarını da ekledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.