Trader Müjdeyi Verdi: Bitcoin Satın Alma Bölgesinde!

0
Trader Müjdeyi Verdi: Bitcoin Satın Alma Bölgesinde!

Bitcoin fiyatının Mayıs 2021’deki düşüşünü doğru bir şekilde tahmin eden kripto trader’ı şimdi BTC’nin “satın alma bölgesine” girdiğini söylüyor.

Dave the Wave takma adıyla tanınan trader, 114.700 takipçisine Bitcoin’in yaklaşık iki yıl sonra Pazartesi günü alım bölgesine girdiğini söyledi. Analist, BTC alımlarında katmanlaşmanın (layering) başlaması için 25.000 dolar seviyesinin “makul bir nokta” olduğuna inandığını söyledi.

“Makro grafiklerde dikkate alınması gereken, yalnızca haftalık değil, aynı zamanda aylık grafiğin de kapanış yaptığı yerdir. Makro perspektiften, kısa bir fitil önemsenmeyebilir. Satın almalara gelince, makul bir noktada katmanlaşmaya başlamalılar. 25 bin o noktaydı [bence]… Fiyat şimdi [neredeyse] 2 yıl sonra uzun bir geçmişi olan satın alma bölgesinde…”

bitcoin fiyat analizi

Bitcoin, yazı yazılırken 21.288 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre en üst sıradaki kripto varlığı, 28.000 dolar civarında işlem gördüğü Pazar gününden bu yana %24’den fazla değer kaybetti. Aynı zamanda, geçen yılın Kasım ayı başlarında ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044 dolardan %68’den fazla düştü. Dave the Wave, BTC hakimiyet çizelgelerinin bir geri dönüş sinyali olabileceğini de ekledi.

“BTC hakimiyeti bir dönüş sinyali mi veriyor?”

Analist ayrıca Bitcoin’in aylık ve haftalık MACD (Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması) metriklerinin aynı hizaya geldiğini belirtiyor.

“Aylık MACD taban fiyatının dip fiyatlarıyla aynı hizaya gelmesiyle tutarlı olarak, haftalık MACD de şimdi aynı hizada… En azından burada sadece duygunun aksine nesnel teknik analizi ortaya koyan bir durum var.”

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın