Tim Draper’ın 250.000 Dolar Seviyesindeki Bitcoin Fiyat Tahmini Gerçekleşebilir Mi?

Yıllardır, Bitcoin ve kripto para birimi topluluğunun içindeki ve dışındaki önde gelen yatırımcılar, kripto pazarının geleceği hakkında tahminler yapıyorlar.

Bu tahminlerin en göze çarpanlarından biri Silikon Vadisi efsanesi ve finans uzmanı Tim Draper. Draper, bir yıldan uzun bir süredir, BTC’nin fiyatının, 2022’nin sonuna veya 2023’ün başına kadar, bugünkü 7.200 dolarlık fiyatını katlayarak 250.000 dolara ulaşacağını söylüyor.

Yahoo! Finance’e verdiği son röportajda Draper, Bitcoin‘de 250 bin dolar tahmininde yine ısrarcı olduğunu ancak mevcut eğilimler nedeniyle buraya ulaşılmasında hafif bir gecikme olabileceğini söyledi.

CNBC’nin uzun süredir kripto yatırımcıları ve sektörü çevreleyen tartışmalara ev sahipliği yapan “Fast Money” isimli finansal borsa programında kısa bir süre önce Draper’ın 250.000 dolarlık tahmini için konuşuldu.

Analist Brian Kelly, orta vadede yüksek fiyat etiketinin hem mümkün hem de makul bir amaç olduğunu savunarak Fundstrat Global Advisors kurucu ortağı Tom Lee’ye katıldı. Kelly, haftanın başlarında Bitcoin fiyatının önümüzdeki yılın sonunda en kısa sürede 250.000 dolara vurabileceğini iddia eden yatırımcı Tim Draper’a güven verdi. Kelly, bu seviyelerin Bitcoin’in 2013’ten beri sürdürdüğü bir fiyat kanalı ile uyumlu olduğunu vurguladı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.