Tether’de Yapılan Araştırma Çok Şaşırttı!

0

Kripto para piyasası hayatımıza girdiği günden beri volatil kelimesinin de kullanımı bir hayli arttı. Bitcoin ile başlayan bu kripto para trendi, şüphesiz kısa yoldan para kazanmanın başında gelen yollardan biri oldu. Kolay ve hızlı para kazanma madalyonun bir tarafı iken büyük risk barındırması da diğeri tarafı. Peki bu kripto paraların bu kadar volatil olmasının sebebi ne?

Bunun en öncelikli sebeblerinden birisi bu paraların büyük oranın, küçük oranda ki cüzdanlarda olması. Hal böyle olunca bu cüzdanlardan gelen alış ve satışlar paranın değerinde önemli değişikliklere sebeb oluyor. Bu paraların, cüzdanlara daha homojen dağılması bu volatiliteyi büyük oranda azaltabilir.

Daha önce yapılan araştırmalara göre, mevcut Bitcoin’in %80’ini sadece %2’lik adresler kontrol ediyor.  İşin iyi tarafı ise bu rakamın giderek daha homojen hala gelmesi. Araştırmalar gösteriyor ki elinde 1000 adet Bitcoin tutan hesaplar yılda ortalama 500 artıyor. Şu anda elinde 1000 ve üzeri Bitcoin bulunan hesap sayısı yaklaşık 2.100 seviyesinde.

Benzer göstergeler diğer önemli kripto para birimi olan Ethereum’da da var. Delphi Digital’in yaptığı araştırmaya göre, 7.500 Ethereum adresi, dolaşımdaki Ethereum’ların yaklaşık olarak %80’ini elinde bulunduruyor.

Ama bizi ters köşede bırakan bir araştırma yakın zamanda sonuçlandı. İntotheblock şirketinin yaptığı bir araştırmaya göre, sadece 104 Tether adresi, dolaşımdaki Tether miktarının yaklaşık %70’ini elinde bulunduruyor. Tether bilindiği üzere piyasadaki en stabil koin. Hatta değerinin 1 dolara endeksleneceği bile konuşuluyor. Ama bu stabil koinin bu kadar heterojen dağılması, neden stabil olduğunu da gösterebilir.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın