Tether ve MeconCash Ortaklığı: USDT Artık Daha Ulaşılabilir!

0
273

Tether CTO’su Paolo Ardoino, Tether’in MeconCash kripto platformu ile bir ortaklık anlaşması imzaladığını duyurdu. Duyuruya göre şu an USDT Güney Kore’de 13.600’den fazla Bitcoin ATM’sinde kullanılabilir.

Paolo Ardoino tweet’inde, son ortaklık sayesinde USDT’nin MeconCash (MCH) ekosistemine katıldığını ve Güney Kore’deki büyük kripto ATM ağında satışa sunulacağını duyurdu.

USDT, MCH ekosistemine entegre edilmesiyle kullanıcılar, tüccarlar tarafından online olarak sunulan mal ve hizmetler için ödeme yapmak üzere USDT‘yi kullanabilecek.

Tether ve MeconCash’in bu işbirliğinin, Tether için çeşitli sorunları çözmesi ve geleneksel finansal sistemdeki bazı engelleri kaldırması bekleniyor. Tether, MCH ekosistemine USDT eklemenin, USDT’deki uluslararası havaleleri daha hızlı hale getireceğini ve komisyon ücretlerini düşüreceğini umuyor. Bu sayede kullanıcıların USDT’yi daha kolay ve çok daha sık göndermesine olanak sağlanacak.

USDT Piyasa Değeri 15 Milyar Doları Aştı

Bugün erken saatlerde Tether, stablecoin USDT’sinin bir başka önemli dönüm noktasına ulaştığını duyurdu: piyasa değeri 15 milyar doları aştı.

Paolo Ardoino, USDT’nin “başarı öyküsünü” paylaşarak, bu ilerlemenin sadece Tether’in stablecoin’i ile ilgili olmadığını, aynı zamanda tüm kripto endüstrisinin ilerlemesini de gösterdiğini belirtti.

Ayrıca son zamanlarda Tether, CoinMarketCap’te üçüncü sırada yer alarak Ripple’ın XRP’sini geride bıraktı. Bu olay, 2020’de ikinci kez gerçekleşti ve şu ana kadar USDT üçüncü kripto para birimi olmaya devam ediyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın