Tether ve MeconCash Ortaklığı: USDT Artık Daha Ulaşılabilir!

Tether CTO’su Paolo Ardoino, Tether’in MeconCash kripto platformu ile bir ortaklık anlaşması imzaladığını duyurdu. Duyuruya göre şu an USDT Güney Kore’de 13.600’den fazla Bitcoin ATM’sinde kullanılabilir.

Paolo Ardoino tweet’inde, son ortaklık sayesinde USDT’nin MeconCash (MCH) ekosistemine katıldığını ve Güney Kore’deki büyük kripto ATM ağında satışa sunulacağını duyurdu.

USDT, MCH ekosistemine entegre edilmesiyle kullanıcılar, tüccarlar tarafından online olarak sunulan mal ve hizmetler için ödeme yapmak üzere USDT‘yi kullanabilecek.

Tether ve MeconCash’in bu işbirliğinin, Tether için çeşitli sorunları çözmesi ve geleneksel finansal sistemdeki bazı engelleri kaldırması bekleniyor. Tether, MCH ekosistemine USDT eklemenin, USDT’deki uluslararası havaleleri daha hızlı hale getireceğini ve komisyon ücretlerini düşüreceğini umuyor. Bu sayede kullanıcıların USDT’yi daha kolay ve çok daha sık göndermesine olanak sağlanacak.

USDT Piyasa Değeri 15 Milyar Doları Aştı

Bugün erken saatlerde Tether, stablecoin USDT’sinin bir başka önemli dönüm noktasına ulaştığını duyurdu: piyasa değeri 15 milyar doları aştı.

Paolo Ardoino, USDT’nin “başarı öyküsünü” paylaşarak, bu ilerlemenin sadece Tether’in stablecoin’i ile ilgili olmadığını, aynı zamanda tüm kripto endüstrisinin ilerlemesini de gösterdiğini belirtti.

Ayrıca son zamanlarda Tether, CoinMarketCap’te üçüncü sırada yer alarak Ripple’ın XRP’sini geride bıraktı. Bu olay, 2020’de ikinci kez gerçekleşti ve şu ana kadar USDT üçüncü kripto para birimi olmaya devam ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.