Nisan 8, 2022

Terra’da Yaşanan Gelişme, Bu Altcoin Fiyatını Arttırabilir!

Terra (LUNA) ekosisteminin 200 milyon dolar değerinde Avalanche (AVAX) satın alması, AVAX fiyatında bir yükseliş hissiyatı yarattı. Analistlere göre bu gelişme fiyatta bir trend yaratabilir ve fiyatı 100 dolara kadar çıkarabilir.

Avalanche (AVAX) Fiyatı Fırlayabilir!

Terra’nın arkasındaki iki kuruluş olan Terraform Labs (TFL) ve Luna Foundation Guard (LFG), 200 milyon dolar değerinde Avalanche (AVAX) satın aldığını açıkladı. Terra blok zincirini (TFL) geliştiren şirket, AVAX için 100 milyon dolarlık LUNA’yı takas etti.

Terra, ekosistemin teşviklerini algoritmik stabilcoin’in odağıyla uyumlu hale getirmek için çalışmalara devam ediyor. Çalışmaları genişletmek isteyen şirket, Avalanche (AVAX) satın almayı tercih etti. LFG, Avalanche Foundation için 100 milyon dolarlık ek alım yaptı.

Terraform Labs CEO’su Do Kwon, kısa süre önce Terra’nın stabilcoin’in blok zincirinin istikrarını güçlendirmek için Bitcoin rezervlerini koruma planlarını duyurmuştu. Kwon, Twitter’daki takipçilerine, DeFi ve oyun içeren yüzlerce uygulamayla Avalanche ‘ın en yoğun trafiği olan Katman-1’den biri olduğunu sözlerine ekledi.

Avalanche, alt ağlarındaki Web3 zincirleri aracılığıyla ölçeklendirme açısından Terra için en iyi seçim gibi görünüyor.

3AC kurucu ortağı Su Zhu, Avalanche (AVAX), Solana ve Polkadot’ta yükseliş hissiyatının daha da güçlendiğini açıkladı. Zhu, AVAX’ı dipten satın almanın ideal olduğuna inanıyor ve altcoin’de yükseliş olmasını bekliyor.

avalanche (avax)

Avalanche fiyatını değerlendiren analistler, 100 dolarlık hedefin mümkün olduğunu düşünüyor. @TrendRiderTR analistlerine göre olası bir geri dönüş sinyali sonrası Avalanche fiyat grafiğinde bir sıçrama görüldü. 89 dolarlık kritik bir dirençle karşı karşıya olan AVAX, bu seviyeyi kırabilirse sırasıyla 95 ve 100 dolarlık hedefe doğru ilerleyecek.

Terra ekosisteminin Ethereum yerine rakip blok zincir Avalanche’ı tercih etmesi bir yandan şaşırtıcı bir hamle olsa da ağın sunduğu özellikler ve hız, bu konuda bir etki yaratmış gibi görünüyor. Terra’nın yaptığı hamleler son zamanlarda Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasalarını şekillendirmeye devam ediyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.