Mayıs 13, 2022

Terra Blok Zinciri İkinci Kez Durduruldu!

Terra blok zinciri doğrulayıcıları, ekosistemin ana token’ı olan LUNA’nin ciddi bir şekilde devalüasyona girmesini takiben olası saldırıları engellemek için Perşembe günü ağ etkinliğini resmi olarak durdurmaya karar verdiler.

Blok zinciri doğrulayıcıları, ilk bloktan sonuncuya kadar bağlantıya sürekli olarak bilgi işlem gücü katarak blok zincirinin bütünlüğünü koruyan kişileri temsil ediyor. Bu amaç için genellikle her işlemi içeren tam zincirden çok daha küçük olan blok zincirinin kısaltılmış bir versiyonu vardır.

Terraform Labs‘ın resmi Twitter hesabı da blok zinciri ağının 7,607,789 blok yüksekliğinde durdurulduğunu doğruladı. Bu, doğrulayıcıların 24 saatten kısa bir süre içinde ağı ikinci kez durdurması anlamına geliyor. İlk durdurma işlemi 7.603.700 blok yüksekliğinde yapılmıştı.

Terra Blok Zincirinde Neler Oluyor?

  • Terra blok zincirinin durdurulması yönetişim token’ı olan LUNA ve algoritmik stabilcoin olan TerraUSD (UST9 fiyatının çok sert düşmesi sonrası geldi.
  • Amerika Birleşik Devletleri doları ile algoritmik pariteyi korumak için tasarlanan stabilcoin, bu haftanın başlarında sabit değerini kaybetti ve şu anda bu yazının yazıldığı tarih itibariyle 0.18 dolardan işlem görüyordu.
  • Doğrulayıcılar, LUNA fiyatının %99’dan fazla düşmesi nedeniyle bu kararı aldıklarını belirtti. Terraform Labs’ın yönetişim saldırılarını önleyebileceğinden artık emin olmadığının da altını çizdiler.
  • Bu haftanın başlarında, Terraform Labs’in kurucu ortağı Do Kwon, UST stabilcoin’ini daha fazla devalüasyondan kurtarmaya yardımcı olacak bir kurtarma planıyla ilgili ayrıntıları paylaşmıştı.
  • Terra’nın resmi Twitter hesabı, Perşembe günü 1.4 milyar dolarlık UST yakma ve 240 milyon LUNA hissesi alma stratejisi belirleyerek bu planlara ilişkin daha fazla detay paylaştı.
  • Ancak piyasadan gelen baskı bu kurtarma planlarının hızlı bir şekilde işe yaramamasıyla sonuçlandı. LUNA şu an oldukça düşük ondalık sayılarla işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Nairametrics


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.