Tecrübeli Trader Tone Vays, Bitcoin Yatırımcılarını Uyardı!

Tecrübeli trader ve analist Tone Vays, Bitcoin (BTC) trader’larını güncel durum hakkında bilgilendirdi ve öncü kripto varlığın büyük bir hamle hazırlığında olabileceğini belirterek görüşlerini paylaştı.

YouTube kanalında yeni bir video yayınlayan Vays, yüksek zaman aralığını gösteren grafiklerde “teknik göstergelerin” Bitcoin için hala bir düşüş sinyali verdiğinin altını çizdi.

“Haftalık grafikte görünenler aslında işlerin pek iyi olmadığını gösteriyor. MRI’ya göre kötü olan sadece bir “düşüş mumu” değil, aynı zamanda üç hareketli ortalamanın da altında tam bir haftalık mum görüyoruz. Bu gerçekten kötü, özellikle 200 haftalık hareketli ortalamanın altında işlerin kötü olduğunun en büyük kanıtı.”

Vays, trend veya trend devamındaki olası değişiklikleri tespit etmek için momentum tersine çevirme göstergesine (MRI) güvenen birisi olarak da tanınıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, günlük grafiği yakından inceleyen analist, BTC’deki mevcut piyasa yapısının, öncü kripto para biriminin 30.000 dolardan 20.000 doların altına düştüğü bu yıl Mayıs ve Haziran ayları arasındaki Bitcoin fiyat hareketine oldukça benzediğini belirtti.

“Bir gri birikim bölgesindeyiz ve bu pek iyi değil. Alttaki konsolidasyonların fiyatların düştüğü ortamlar yarattığını biliyorsunuz. Bunun Mayıs ve Haziran ayları arasında gerçekleştiğini görmüştük ve ardından büyük bir feci teslimiyet yaşadık. Şimdi aynı bölgeye geri döndük, tekrar konsolidasyona girdik. 19.000 dolardan sıçramaya başlarsak, kesinlikle 15.000 dolara kadar bir kapitülasyon olabilir.”

Bitcoin

Haber hazırlanırken Bitcoin fiyatı, günde yaklaşık %3 artışla 20,223 dolar karşılığında el değiştiriyor ancak yine de 200 haftalık hareketli ortalamanın altında.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.