Dev Bankaların Fonladığı Taurus O Altcoin ile Ortaklık Kurduğunu Açıkladı!

Dijital varlıkların saklanması, tokenizasyonu ve ticareti için hizmet sunan Taurus, gerçek dünya varlıklarının tokenizasyonu finans kurumları ve büyük şirketler arasında ilgi görürken Ethereum ölçeklendirme ağı Polygon ile bağlantı kurduğunu duyurdu.

Cenevre, İsviçre merkezli dijital varlık altyapısı sağlayıcısı Taurus, bugün gönderdiği bir e-postada, Polygon ile yapılan ortaklığın stake etme ve merkezi olmayan finans (DeFi) desteği gibi detaylar içerdiğini de belirtti. Firma, Şubat ayında Credit Suisse (CS) ve Deutsche Bank (DBK) liderliğindeki bir turda 65 milyon dolar fon toplamayı başarmıştı.

Tokenizasyon, bir varlığın dijital bir formatta alınıp satılabilen birimler olarak temsili olarak da tanımlıyor. Söz konusu sektör ana akım finans kurumlarını blok zinciri endüstrisine doğru çeken önemli bir alan.

JPMorgan‘ın dijital varlıklar platformu Onyx’in başkanı Tyrone Lobban, Nisan ayında tokenleştirmeyi geleneksel finans için “katil uygulama” olarak nitelendirdi. Geçtiğimiz Kasım ayında JPMorgan, Polygon’da yen ve Singapur dolarının tokenlaştırılmış versiyonlarını kullanarak canlı işlemler gerçekleştirdi. Nisan ayında ise Bank of America, tokenlaştırılmış altın piyasasının bir önceki ay 1 milyar doları aştığını belirten bir rapor yayınladı.

Taurus e-postada Çoğu 1. Kademe finans kurumu bu alana giriyor ve tokenize menkul kıymetleri yönetmek için yetenekler geliştiriyor” dedi. Hepsi blok zincirinden bağımsız ve tokenlardan bağımsız bir altyapı istiyor.

Bir katman-2 blok zinciri olarak Polygon, işlemleri ana Ethereum ağından daha yüksek hızda ve daha düşük maliyetle işlemek üzere tasarlanmıştır. Ağ ayrıca Ethereum’un ötesine geçerek Ethereum uyumlu tüm ağları birbirine bağlayan bir “blok zincirleri interneti” haline gelmeyi ve işlem maliyetlerini düşürmeye ve hızları artırmaya devam etmeyi hedefliyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.