Stargate Finance Nedir? STG Nasıl Satın Alınır?

Stargate Finance (STG) tamamen şekillendirilebilir ilk yerel varlık köprüsü olarak ön plana çıkmaktadır. Protokol LayerZero üzerine kurulu ilk dApp’i oluşturan ‘topluluk odaklı’ bir organizasyondur. Yönetişim token’ının adı STG’dir.

2018 yılında Liat Queen Sheba tarafından geliştirilen proje, 2022 yılında STG token’ını piyasaya sürdü. Ethereum tabanlı çalışan STG, LayerZero üzerine inşa edilmiştir. Bunun yanı sıra çoklu zincir içerisinde de yer almaktadır.

Ethereum’un ardından, zincir dolaşım verimi çiftçilerine artan ihtiyaca uygun çeşitli alternatif zincirler ve ikinci katman toplamaları ortaya çıktı.

Rehber İçeriği

Stargate Finance Nasıl Ortaya Çıktı?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere ekosistemler geleceğini, merkeziyetsizleşme, güvenlik ve ölçeklenebilirlik arasındaki benzersiz bir dizi blok zinciri mimarisine bağladı. Rakip DeFi ekosistemleri alanı büyüdükçe, istikrarlı bir kullanıcı akışı, büyük verim arayışı içinde çapraz zincirler de ortaya çıktı.

Stargate protokolünün amacı, zincirler arası likidite transferini basit, tek seferlik bir işlem haline getirmektir. Stargate, herhangi bir zincirdeki herhangi bir varlıktan diğer herhangi bir zincirdeki herhangi bir varlığa tek tıklamayla takas yapılmasına izin verir.

Bir kullanıcının, Stargate’e dayalı olmayan bir DEX üzerinde Polygon üzerinde AAVE ile Ethereum üzerinde DAI alışverişi yapmak istediğini varsayalım.

Stargate’e dayanan SushiXSwap, kullanıcıların Sushi’nin arayüzünden hiç ayrılmadan kaynak zincirinden tek bir işlemde Polygon üzerinde AAVE için Ethereum üzerinde DAI alışverişinde bulunmalarına olanak tanır. Kullanıcılar, hem kaynak hem de hedef zincir gaz ücretlerini tek bir işlemde ödeme imkanına sahiptir. Hedef zincirde gelecekteki gaz ücretleri için ek varlıklar da sağlamak mümkündür.

Protokol Ne Vadediyor?

Kullanıcılar ve dApp’ler, yerel varlıkları zincirler arasında taşımak için Stargate’i kullanabilir ve aynı zamanda protokollerin birleşik likidite havuzlarına anında garantili kesinlik ile erişebilir.

STG Madenciliği Yapılıyor mu?

Stargate Finance’in yerel token’ının madenciliğini yapmak mümkün değildir. Yalnızca ödül olarak veya staking yaparak elde edebilirsiniz.

Stargate Nasıl Kullanılır?

DeFi kullanıcıları, tek bir işlemle Stargate’de yerel varlıkları takas etme imkanına sahiptir. Sonuç olarak kullanıcılar, örneğin, Ethereum üzerinde USDC’yi BNB’de USDT ile değiştirebilirler. Stargate, varlıkları zincirler arası dağıtmak için bir sahibinin tercih ettiği getiri toplayıcısından oluşmaktadır. Topluluğa ait Stargate birleşik likidite havuzları, bu zincirler arası takasları destekler.

STG Arzı Ne Kadar?

Toplam arzı 1.000.000.000 STG olan kripto paranın dolaşımdaki arzı 139,428,643.90 STG’dir. Fiyat şu ana kadar en düşük 0.1016 değere ulaşırken, en yüksek 4.28 dolara ulaştı. Güncel fiyatını buradan takip edebilirsiniz.

STG Nasıl Satın Alınır?

Binance, Huobi Global, Coinbase, Kucoin, FTX, Kraken, UniSwap, Gate.io, Bybit, MEXC Global, Paribu gibi borsalar farklı paritelerle STG işlemlerine izin vermektedir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.