Son Dakika: Metromile, 10 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Satın Alacağını Duyurdu!

0

Dijital sigorta şirketi Metromile, bu yılın ikinci çeyreğinde 10 milyon dolar değerinde Bitcoin satın alacağını duyurarak bilançosuna Bitcoin eklemeyi planlayan son kamu sigorta şirketi oldu. Şirket, Bitcoin’i bilançolarına eklemenin yanı sıra, müşterilerin prim ödemelerini Bitcoin ile yapmalarına da olanak tanıyacak.

Şirket Perşembe günü yaptığı açıklamada, poliçe sahiplerine sigorta için ödeme yapma ve uygun sigorta talepleri için BTC veya dolar cinsinden ödeme alma seçeneği sunacağını duyurdu. 

Firma, kararın kripto para birimlerine yönelik artan talebe dayandığını ve müşterilerinin tüm ödeme seçeneklerini almalarına yardımcı olmak için ön planda olmak istediklerini söyledi.

Ayrıca Metromile, platformunda prim ödemeleri için Bitcoin’i bir ödeme şekli olarak kabul eden ikinci sigorta şirketi oldu. Artan sayıda halka açık şirket, Bitcoin’i bir ödeme şekli olarak kabul etmelerinin yanı sıra bilançolarına BTC eklemeye devam ettikçe Bitcoin benimsenmesi de artıyor. Metromile, bu yıl Bitcoin ödeme seçenekleri ekleyen Tesla, PayPal ve diğer birçok Fortune 500 şirketinin seçkin ligine katılacak.

Bunların yanında Bitcoin fiyatı 55.000 dolar’ın üzerinde konsolide olmaya devam ediyor ve şu anda 57.209 dolar seviyesinde işlem görüyor. En iyi kripto para birimi, geçen ayki %20’lik büyük bir düzeltmeden bu yana bir konsolidasyon aşamasındaydı ve bazı piyasa uzmanları BTC’nin yeni ayın başında yeni ATH’sini 64.000 dolar’ın üzerinde bir seviyede test etmesi bekliyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın