SkyBridge Capital, Bitcoin’e 182 Milyon Dolar’lık Yatırım Yaptı

Coindesk ile paylaşılan bir yatırımcı broşürüne göre, Anthony Scaramucci’nin SkyBridge Capital yatırım şirketi 182 milyon dolar’lık Bitcoin yatırımı yaptı.

21 Aralık’ta dosyalanan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu belgelerine göre, yönetim altında 9.3 milyar dolar’ı bulunan firma, Ocak ayında “SkyBridge Bitcoin Fund LP”i başlatacak. Bitcoin fonu ile şimdiden 25 milyon dolar’lık yatırım yapıldı. Yeni fon, 4 Ocak’tan itibaren en az 50 bin dolar yatıran dış yatırımcılara açılacak.

Scaramucci’nin fon yatırım şirketi, son haftalarda kripto fiyatını 20.000 dolar’ın oldukça kuzeyine çeken bir eğilim olan bitcoin kervanına sıçrayan bir başka geleneksel yatırım firması olarak göze çarpıyor.

SkyBridge: “Bitcoin Dijital Altın”

Firma, Bitcoin fonunu tanıtan bir broşürde, Bitcoin’in çekiciliğini yatırımcılara sundu. Broşürde son yıllarda çekici arz ve talep dinamikleri ile daha az riskli hale gelen Bitcoin, yükselen bir varlık sınıfı olduğunu belirtiyor. Bitcoin’in artan perakende ve kurumsal benimseme gördüğünü söylüyor.

Broşüre göre SkyBridge, hedge fonlarının, halka açık şirket hazinelerinin, bankaların ve aracı kurumların da bu alana yatırım yapacağına inanıyor.

Kaynak: coindesk

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.