Nisan 21, 2022

Shopify’dan, Kripto Benimsenmesini Arttıracak Önemli Hamle

Strike şirketinin Shopify, Blackhawk Network ve NCR ile ortaklığı, geleneksel ödeme sistemi tekellerini ortadan kaldırarak insanların Bitcoin‘i çok daha yaygın bir şekilde kullanmasına olanak tanıyacak.

Popüler ödeme ağı Strike; Shopify, alternatif ödeme işlemcisi Blackhawk Network ve satış noktası sağlayıcısı NCR ile bir entegrasyon anlaşması yaptığını ve kullanıcıların Bitcoin (BTC) ile ödeme yapmalarını kolaylaştı.

Bitcoin blok zincirinin üzerine inşa edilmiş ikinci bir katman olan Bitcoin Lightning Network, BTC ödemelerini hızla dolara çevirerek, tüccarları gerçekte Bitcoin tutmakla ilişkili karmaşıklıklardan kurtaracak.

Kripto Benimsenmesi Hız Kazanıyor

Yapılan bu anlaşma ile Lightning Network’ün ve dolayısıyla kripto para birimlerinin benimsenmesi hız kazanacak.

Konuya ilişkin açıklama yapan Strike CEO’su Jack Mallers, Shopify çevrimiçi kart işlemlerini kullanan herhangi bir web sitesinin BTC ödemeleri için Lightning Network‘ü kullanabileceğini teyit etti. Bu hizmet, LN özellikli bir cüzdanı olan herkes için geçerli olacağından Shopify, daha önce kullanılmayan küresel pazarlardan ve satın alma gücünden yararlanabilecek ve ayrıca düşük maliyetli ödeme işlemleriyle paradan tasarruf edebilecek.

Strike ile yapılan entegrasyon, Walmart ve McDonald’s gibi perakendecilere de yayılmaya başladıkça, Bitcoin benimsenmesinin inanılmaz bir ivme kazanması bekleniyor. Eğer bu durum gerçekleşirse, fiyattaki oynaklık da azalacaktır.

Tüccarlar Bitcoin ağı ile etkileşime girebilecek ve kullanıcılar, Bitcoin’in sunduğu ucuz, anında ve açık erişimden yararlanarak Amerika Birleşik Devletleri genelinde özel ve izinsiz alışveriş yapabilecekler. Mallers’a göre 400.000’den fazla mağaza artık LN ile Bitcoin kabul edecek.

Sizce yapılan bu entegrasyonlar, Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların geleceğinde büyük bir etki yaratabilir mi?

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Fxstreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.