Nisan 21, 2022

Bitcoin Düşüşü Bekleyen Analist Nedeni Açıkladı!

Tecrübeli bir kripto trader’ı, önde gelen kripto para biriminin son rallisi ivme kaybederken Bitcoin (BTC) fiyatının ilerleyen günlerdeki yolculuğunu değerlendirmek için grafiklerden yararlandı.

Takma adlı analist Kaleo, 478.400 Twitter takipçisine, 2020 yılının Aralık ayına kadar uzanan ve bu yılın Haziran ayına kadar potansiyel fiyat hareketini gösteren bir BTC grafiği sundu. Kaleo, Bitcoin’in 30.000 dolarlık düşük bir aralıkta kalma potansiyeli ile 37.000 doların altında teslim olacağını tahmin ediyor.

 “37 bin dolarlık hedef yaklaşırken, bundan sonra ne olacağını planlamaya başlamanın zamanı geldi. Gördüğüm en olası senaryo, zayıf bir destekten sıçrama ve ardından 30’ların en düşük seviyelerine geri dönüş.”

Bitcoin dolar grafiği

Kaleo daha sonra Bitcoin’in Ocak ayının sonlarına kadar uzanan kalıcı vadeli işlem sözleşmelerini gösteren bir grafik yayınladı. Söz konusu grafikte higher low (bir önceki dipten daha yüksek bir dip gelmesi) oluşumları görülüyor. Ancak aynı zamanda Bitcoin’in son rallisinin 28 Mart’ta 47.878 dolarda zirve yapmasının ardından düşmeye devam edeceğini gösteriyor.

“37.000 dolar. İyi geceler.”

btc analiz

Trader, büyük zaman dilimi (HTF) yatırımcılarının ilgisini çeken 41.000 ila 42.000 dolar fiyat aralığını vurgulamaya devam etti. Kaleo, kendisi temkinli kalsa da, BTC’nin bu seviyeyi aşmasının, daha yukarı yönlü bir kurulum anlamına gelmesi olasılığını tamamen göz ardı etmiyor.

“Düşünülmesi gereken başka bir faktör 41 – 42 bin dolar, son 18 ayda HTF [büyük zaman dilimi] ivmesi için net bir karar seviyesi oldu. Hala yukarıyı geri almak / kırmak için çok fazla direnç var, bu durumda yukarıdaki senaryo geçersiz olacaktır. 

Şimdilik, hala düşüş eğilimindeyim.”

bitcoin (btc) grafik

Grafik ustası, BTC’nin 40.000 doların en yüksek veya 50.000 doların en düşük aralığına ulaşması için uzun vadeli bir projeksiyon yaptığı, ancak ATH beklemediğini söylediği 16 Mart tarihli bir gönderiyi takip ederek Bitcoin tahminini sonlandırdı.

“Ve merak ediyorsanız, tabii ki hala BTC’de büyük zaman diliminde yükselişteyim. Sadece bazen sabırlı olmalısınız.” 

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.