Shiba Inu Sahipleri Dikkat, Dolandırıcılar Yeniden Hareketlendi

Önde gelen meme coin Shiba Inu (SHIB), dolandırıcıların odak noktasında olmaya devam ediyor. Shiba Inu sahiplerini hedefleyen hacker’lar, Shiba programlarını taklit ederek cüzdanları boşaltmaya çalışıyor.

“Shiba Inu: Deployer” başlıklı yakın tarihli bir blog yazısında geliştiricisi Kaal Dhairya, Shiba Inu topluluğunu bu tür sahte programlara düşmenin tehlikeleri konusunda uyardı.

Geliştirici, program üzerinde yeni bir sözleşmenin bulunmasının ardından uyarı vermenin zorunlu hale geldiğini kaydetti. Geliştiriciye göre bu sözleşme, bir işlemle ilgili bilgileri gizleyerek kötü niyetli olaylar yayma kapasitesine sahip durumda.

Bu yöntemle, iyi korunduğu düşünülen güvenilir cüzdanlarla dahi bir ilişkilendirme yapılabilir. Geliştirici, sözleşmeyi inceledikten sonra, şüpheli olmayan kişileri dolandırmak ve pazarlama faaliyetleri gibi farklı amaçlarla kullanılabileceğinin gözlemlendiğini kaydetti.

shiba inu meme coin

Dolandırıcıların kullandığı bu yöntem elbette ilk değil, hacker’lar ERC-20 onay işlevini kullanarak diğer kullanıcıların varlıklarını, sahte coin’ler ile çaldığına daha önce de şahit olundu.

Shiba Inu Sahipleri Dikkatli Olmalı

Bununla birlikte, bu saldırılara kurban gitmemek için, geliştirici, Shiba Inu sahiplerine topluluk içindeki olaylara karşı daha uyanık olmaları çağrısında bulundu.

“Dolandırıcılar/akıllı pazarlamacılar milyonlarca insanı kandırmak için programlamayı kullanıyorlar, bazen daha kötü niyetli kodlar token‘ın onaylanması üzerine cüzdanınızı tüketebilir, bunu her zaman görüyoruz ve bu konuda hiçbir şey yapamıyoruz.”

Shiba Inu, meteorik yükselişinin yeni bir kripto milyoner önbelleğine yol açmasından sonra geçen yıl popüler bir dijital varlık haline geldi. Meme coin’in Dogecoin rakibi olarak görülmeye başlanması ise işleri daha da ilerletti.

Shiba Inu yetkilileri ise herhangi bir hediye, airdrop vb. şeyler olmadığını belirtti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.