Nisan 21, 2022

Balinalar Neden Sürekli Shiba Inu Alımı Yapıyor?

Başka bir büyük alımın (50 milyar Shiba Inu token‘ı) ardından, o kritik soru yeniden gündeme geldi: büyük kripto para piyasası oyuncuları neden sürekli olarak milyonlarca dolar değerinde SHIB token’ı satın alıyor? Bu sorunun potansiyel nedenlerini sizin için derledik.

Balinalar token’ın kontrolünü ele geçirmeye çalışıyor

WhaleStats verilerine göre, Shiba Inu, yaklaşık 1.3 milyar dolar değerinde SHIB tutan büyük cüzdanlar ile Ethereum balinaları arasında USD cinsinden en büyük pozisyon olmaya devam ediyor. Balinaların varlığın piyasadaki dolaşımını kontrol altına alma arzusu, böylesine güçlü bir hakimiyeti açıklıyor.

Genellikle, balinaların elindeki yüksek arz konsantrasyonu, varlıkları ellerinden çıkarmak yerine biriktirmeyi tercih ettikleri için kripto meraklıları tarafından “yükseliş” olarak kabul edilir. Perakende trader’lar ve yatırımcılar tarafından tutulan arzın yüksek bir yüzdesiyle, piyasa genellikle diğer duruma göre daha fazla satış baskısı görür.

Shiba Inu fiyatındaki düşüş

Balinalar dolaşımdaki arzı kontrol altına alırken, Shiba Inu’da gördüğümüz kadar büyük bir indirimle aktif olarak bir varlık satın almazlardı. SHIB, ATH’sinden bu yana değerinin %70’inden fazlasını kaybetti, bu da başka bir ralli durumunda yatırımcılar için çekici bir oranda Risk/Ödül durumu oluşturuyor.

Shiba Inu’nin “meme coin potansiyeli” var

Meme potansiyeli terimi, Dogecoin’in 2021’deki büyük yükselişinden sonra piyasaya sürüldü, bu da genellikle varlığın arkasında hiçbir temel neden olmaksızın güçlü bir ralli potansiyeline sahip olduğu anlamına geliyor.

“Meme coin rallileri” genellikle perakende trader’lar tarafından desteklenir ve en iyi senaryoda sadece birkaç hafta sürer. Bu tür bir ralli, yatırımcılara ve trader’lara yüzde yüz kazandırsa da, hızla kaybolma eğilimi gösterir ve coin’ler genellikle değerlerinin %90’ını kaybeder.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.