Shiba Inu Card Oyunu Shiba Eternity Nedir? Ne Zaman Çıkacak?

Shiba Inu (SHIB) bir meme coin’den fazlası olmak için sürekli olarak yenilikler denedi. Diğer kripto ekosistemlerinin aksine, SHIB ekosistemi fiyatını artırmak amacıyla belirsiz hamleler yapmaktan kaçındı. SHIB bunun yerine yardımcı programını oluşturmaya odaklandı. Topluluğun ve projenin arkasındaki geliştiriciler, kısa süre içinde birtakım geliştirmeleri kullanıma sunmak için çalışıyorlar. SHIB ağı, ekosistemini daha da güçlendirmek için Kasım 2021’de Shiba Inu Koleksiyon Kart Oyununu duyurdu. Aradan geçen on ayın ardından nihayet Shiba Eternity oyununa göz atma şansı yaratıldı.

İşte yaklaşan Shiba Inu oyunu hakkında bilmeniz gereken her şey.

Shiba Inu x PlaySide Ortaklığı

Kart oyunu haberlerinin ardından ekosistem, Avustralya’nın en önde gelen oyun geliştiricisi PlaySide Studios ile işbirliğini duyurdu. Aralık 2021’de yayınlanan basın açıklamasına göre, firma Shiba Inu ağı ile bir işe alım sözleşmesi imzalamıştı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, sözleşme geliştirme süresinin sekiz ay olmasını içeriyordu. Buna ek olarak, PlaySide’ın çok oyunculu bir Toplanabilir Kart Oyunu formüle edeceği maddesi anlaşmada yer alıyordu. Anlaşmanın devamında ise şu maddeler yer alıyordu:

“Anlaşma kapsamında PlaySide, sözleşmenin 8 aylık süresi boyunca Shiba Inu Games’e yeni bir oyun başlığında üretim, tasarım, mühendislik, sanat, kullanıcı arayüzü ve deneyim geliştirme hizmetleri sağlayacak.”

Shiba Eternity’nin Oynanışı

Oyunun tamamı henüz hazır olmasa da, oyun yapımcıları ipuçları vermeye devam ediyor. Oyunun geliştirilmesinin Shiboshi NFT sanatından ilham alacağı daha önce de bildirimişti. Ancak baş geliştirici Shytoshi, oyunu oynamak için NFT zorunluluğu olmadığını belirtti.

Buna ek olarak, oyunda 1000 adet SHIB temalı kart yer alacak. Şubat 2022’de oyunun geliştiricisi William Volk, oyunun sadece mevcut kart oyunlarının bir klonu olmayacağını doğruladı. Ancak, Shiba Inu Discord moderatörü Queenie konuya ilişkin şu sözleri kaydetti:

“Kartlar geçmiş ikonik oyunlara saygı gösterir ve meme (şaka) kültürümüzü korur.”

Yaşanan gelişmeleri takiben Temmuz ayının başında, Shiba Inu’nun baş geliştiricisi, kartta özellikleri yer alan başka bir kartın görüntüsünü paylaştı.

Shiba Inu kart oyunu

Yaşanan bu gelişmelerden sonra, Shiba Inu’nun ikinci doğum gününde Shytoshi iki kart daha paylaştı.

Bu kartların piyasaya sürülmesinden hemen sonra William Volk bir açıklama paylaştı:

“Bu, Shiba Eternity’deki harika kartların sadece küçük bir örneği. Çoğu Koleksiyon Kart Oyunundan daha fazla stratejiye sahip çok derin bir oyun olacak.”

Ayrıca, oyun lansmanından önce birkaç kartın görsellerinin yayınlanması bekleniyor.

Shiba Eternity Çıkış Tarihi

Kart oyununun çıkış tarihi hakkında birçok spekülasyon dolaşıyor. Bazıları, Shiba Inu’nun PlaySide ile yaptığı 8 aylık anlaşmayı göz önünde bulundurarak, oyunun Temmuz 2022’de piyasaya sürüleceğini öne sürüyordu ancak bu gerçekleşmedi. Ancak topluluğun çoğu, oyunun bu yıl Eylül ayında çıkacağına inanıyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher.guru


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.