Nisan 24, 2022

Yakım Oranı %8300 Artan Meme Coin’den 287 Milyonluk Yakım Geldi!

En büyük ikinci meme kripto para birimi Shiba Inu topluluğu tarafından bir başka büyük yakım daha gerçekleşti. Yoğun burn’lerin sonucunda popüler meme coin’in yakım oranı fırladı.

Aktif olarak SHIB yakımı gerçekleştiren ve Shiba Inu topluluğunu tarafından yakılan SHIB token miktarını takip edebileceği bir izleme platformu olan olan @shibburn bugün gerçekleştirilen büyük bir yakımı duyurdu. Platformun etherscan’dan topladığı verileri paylaştığı yakın tarihli bir gönderisine göre göre son 24+ saat içinde toplamda çeyrek milyardan fazla Shiba Inu yok edildi.

287,3 milyon SHIB piyasadan kaldırıldı

Shibburn bugün yaptığı bir paylaşımda web sitelerinden, son 24 saat içinde toplam 287.321.056 meme token’ının “inferno” cüzdanlarına gönderildiğini belirtti. Bu şekilde “yakılan” tokenlar, dolaşımdan kalıcı olarak çıkarılır ve bunun yakın gelecekte fiyatı yukarı çekmesi beklenir.

Web sitesindeki SHIB yakım sayfasına göre, bu çeyrek milyarlık SHIB’i ölü adreslere göndermek 12 işlemde gerçekleşti. Yakılan en büyük SHIB yığını 200.026.215 idi ve bahsedilen bu Shiba token’ları yaklaşık 22 saat önce yok edildi.

SHIB yakım oranı fırladı

Coin burn (coin yakma), kripto varlıklarının piyasa değerini yüksek tutmak ve enflasyonu dengelemeye çalışmak için kullanılan bir yöntemdir. Teoride, bir coin’in arzının büyük bir kısmı ortadan kaldırıldığında, o coin’e olan talepte bir artış görülür ve sonuç olarak fiyat fırlar.

Shiba Inu, kripto piyasasındaki macerasına başlangıçta 1 katrilyon arz ile başlamıştı. Ancak Ethereum tabanlı Dogecoin alternatifi kripto para birimi daha sonra token arzının yarısını Uniswap’ta kilitledi, kalan yarısını etki gücünün ve popülerliğinin coin’e meşruiyet kazandıracağını veya bir token yakma işlevi göreceği umuduyla Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’e hediye etti ve o zamandan beri devasa miktarlarda coin yakımı gerçekleştirmeye devam etti. Bütün bu arz düşürme hamlelerinin sonucu olarak ise Shiba’nın dolaşımdaki arzı ancak 552,340,224,547,464 token’a kadar geriledi.

Shibburn web sitesindeki verilere göre, ikinci en popüler meme kripto para biriminin yakım oranı son 24 saat içinde yüzde 8309 gibi inanılmaz bir artış gösterdi.

shiba

Shiba Inu ödemeleri genişlemeye devam ediyor

BitPay’den gelen son hamle Shiba yatırımcılarını heyecanlandırdı. Platformun dört yeni ortak eklemesiyle birlikte meme coin ödemelerinin dünya çapında milyonlarca kullanıcıya genişleyebilmesi için büyük bir fırsat daha doğdu.

Kripto ödeme işlemcisi BitPay, ödeme sistemlerine iki yeni borsa ve iki yeni cüzdan eklediğini duyurdu. Bu platformlar arasında en iyi kripto sağlayıcıları Bitso, Bitstamp Edge ve Guarda bulunuyordu.

Sırasıyla Meksika ve Lüksemburg’da kurulmuş iki önde gelen kripto para borsası olan Bitso ve Bitstamp’ın her birinin dünya çapında dört milyondan fazla müşterisi bulunuyor ve bu iş birliğinin meme coin’e olumlu etkisi olması bekleniyor.

Yeni ortaklara ek olarak, BitPay Protokolü, dünyanın en büyük self-custody cüzdanı olan Blockchain Wallet tarafındanda entegre edildi. BitPay’in Ödeme Protokolü, Verifone’un 35 milyon cihaza sahip 600.000 satıcısında mağaza içi ve çevrimiçi satın almalar için de otomatik olarak etkinleştirildi.

Yukarıda bahsedilen işletmelerin hepsi artık BitPay aracılığıyla kripto para birimlerini kabul edebilecek ve 200 milyondan fazla kripto para kullanıcısından ödeme alabilecek.

2021’in sonundan beri onlarca platform tarafından ödeme yöntemi olarak kabul edilmeye başlanan Shiba Inu zaten şirketler tarafından tercih edilen bir kripto para birimiydi. Ancak topluluk tarafından uzun süredir beklenen Robinhood listelemesinin Nisan ayının başlarında gerçekleşmesinin ardından meme coin’e olan ilgi daha da artmaya başladı. SHIB yazım sırasınad 0,00002432 dolardan işlem görüyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : Utoday


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.