Sert Düşüşlerin Ardından Bitcoin Sakinleşti! Altcoin’lerde Durum Ne?

BitMEX ve Donald Trump’ın COVID-19 haberlerinden sonra son fiyat düşüşlerinin ardından Bitcoin sakinleşti ve 10.500 doların üzerinde işlem görüyor. Altcoin’lerde durum, çoğu mücadele etmeye devam ettiği için biraz farklı.

Bitcoin Düşüşten Sonra Sakin Kaldı

Dün bildirildiğimiz üzere, Bitcoin birkaç saat içinde 10.900 dolar’dan yaklaşık 10.450 dolara düştü. Düşüş, ABD CFTC’nin büyük kripto para türevleri borsası BitMEX sahiplerini platformu yasadışı bir şekilde işletmek ve kara para aklamayı önleme ihlalleri nedeniyle suçladığı haberinin ardından geldi. Kısa süre sonra, Bitcoin dahil çoğu piyasa başka bir darbe aldı. ABD Başkanı Donald Trump, Twitter’da kendisinin ve eşi Melania Trump’ın COVID-19 testnin pozitif olduğunu söyledi. Bu sefer fiyat düşüşü o kadar güçlü olmasa da, BTC 10.400 doların altında kaldı.

Ancak sonraki saatlerde önde gelen kripto para birimi kademeli olarak toparlanmaya başladı. Bitcoin fiyatı 10.500 dolara kadar yükseldi ve hatta şu an bu seviyenin üzerine işlem görüyor. Bununla birlikte, Trump’ın Walter Reed Ulusal Askeri Tıp Merkezi’nde hastaneye yatırıldığını ve bir anti-viral ilaç almaya başladığını belirtmekte fayda var. Hastaneye yatış, Wall Street vadeli işlemlerinin hafta sonu işlem seansını tamamlamasından birkaç dakika sonra gerçekleşti.

Pazar günü öğleden sonra vadeli işlemlerin Trump’ın durumuna nasıl tepki vereceğini beklemeliyiz ve geçtiğimiz aylardan öğrendiğimiz gibi Bitcoin’de buna göre işlem yapacaktır. Bununla birlikte, Trump ile ilgili belirsizlik haberleri BTC’nin fiyatını kolayca etkileyebilir.

Bu en son fiyat performansı ile Bitcoin, Cuma günkü işlem seansını kırmızı renkte kapatırken ABD borsa endeksleriyle korelasyon gösterdi. Dow Jones Industrial Average % 0.5, S&P 500 %1 azalırken, Nasdaq %2.2’lik düşüşle en çok değer kaybeden oldu.

Altcoin’lerin Mücadelesi

Altcoin piyasası da bazı önemli fiyat düşüşleri ile yukarıda bahsedilen haberlerin olumsuz etkilerini hissetti. Son 24 saat içinde Ethereum da dahil olmak üzere bazıları düşüş haberleriyle dikkat çekti. İkinci en büyük dijital varlık 350 dolar civarında kaldı. Ripple da düne benzer bir seviyede kaldı ve 0.23 doların üzerinde işlem görüyor.

Bununla birlikte, Polkadot (- %2.5), Chainlink (- %1.5), Crypto.com Coin (- %0.5) ve Bitcoin SV (- %1.5) ilk 10’daki kırmızı renkte altcoinler. Tek istisna Binance Coin’den geliyor. BNB dünden bu yana %2.5 arttı ve 28 dolara yaklaştı.

İlk 100’deki en etkileyici kazanç, yeni gelen PumaPay. Yerel kripto para birimi PMA, %220 artışla 0,0012 dolara yükseldi.

Ampleforth %20 artışla 0.9 dolara çıktı. Onu sırasıyla; Terra (%6.5), Celsius (%6.5) ve TRON (%6) takip etti. Buna karşılık, DFI.Money (YFII) en fazla değeri değer kaybeden oldu (- %10) ve Uniswap’in yönetim token’ı da onu takip etti (- %9). HedgeTrade (- %7.5), SushiSwap (- %7) ve OMG Network’te (- %5) diğer kayıp yaşayanlar arasında.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.