Satoshi’nin Cüzdanında Gizemli Hareket! Madencilik Tekrar Popüler Hale Mi Geliyor?


Son güncellenme : 08.01.2024 - 14:13

Kripto dünyası Genesis cüzdanına 1,2 milyon dolarlık Bitcoin gönderilmesini konuşuyor. Bilinmeyen kimlikle yapılan bir cüzdan tarafından gerçekleştirilen bu işlem, Bitcoin ETF’lerinin geleceği hakkındaki kararın yaklaştığı bir dönemde gerçekleşti. Bu durum piyasalarda merak uyandırıcı bir gelişme olarak yorumlanıyor.

İşlem, 5 Ocak tarihinde gerçekleşti. Bitcoinler, şu anda boş olan bir cüzdandan Genesis cüzdanına gönderildi. İşlemin ücreti, ortalamanın çok üzerinde bir miktar olan 100 dolar oldu. Bu fonların Genesis cüzdanına gönderilmesinin arkasındaki motivasyon, özellikle de fonların harcanamaz hale geldiği göz önüne alındığında bir sır olarak kalıyor.

Coinbase yöneticisi Conor Grogan, X’te yaptığı açıklamada “Ya Satoshi uyandı, Binance’den 27 Bitcoin satın aldı ve cüzdanına yatırdı ya da birisi bir milyon dolarını boşu boşuna savurdu” dedi.

Genesis Cüzdanı Nedir?

Genesis cüzdanı Bitcoin ağında oluşturulan ilk cüzdan. Bitcoin ağını oluşturan Satoshi Nakamoto olarak bilinen takma adlı kişi ya da kuruluş tarafından yaratıldı. Nakamoto muhtemelen ağın ilk günlerinde başka cüzdanlar da çıkarmıştı ancak tam olarak kaç tane olduğu belli değil.

Teorik olarak Nakamoto, bu cüzdanlara erişmek için şifrelerini hâlâ elinde tutuyor olabilir. Para transferi yapabilir veya tokenleri iade edebilir. Ancak kripto dünyasındaki genel fikir birliği bunun gerçekleşmesinin pek olası olmadığı yönünde.

Bunun nedeni, Nakamoto’nun Aralık 2010’da ortadan kaybolmasından bu yana Genesis bloğunda tutulan fonlar da dahil olmak üzere Nakamoto ile ilişkili cüzdanlardaki fonların hareket etmemiş olması. Bu nedenle Nakamoto’ya ne olduğu konusu hala gizemini koruyor.

Nakamoto ortadan kaybolduğunda, Genesis cüzdanı yalnızca ilk oluşturulduğunda çıkarılan 50 Bitcoin’i içeriyordu. Zamanla cüzdana daha fazla para gönderildi ve 2023’ün sonlarında bakiyesi 72 Bitcoin’e yükseldi. Son işlemle birlikte mevcut bakiye şu anda 99,67 BTC ve 4,3 milyon dolar değerinde. Yine de bu, Nakamoto için devede kulak. Tahminler, şu anda 47 milyar dolar değerinde olan toplam 1,1 milyon BTC’ye sahip olduğu yönünde.

Kripto dünyası bu haberle çalkalanırken, bir madencilik projesi yatırımcıların dikkatini çekiyor. Bitcoin Minetrix token satın almak, Bitcoin madenciliğine başlamak isteyenler için uygun bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Gelin, bu projenin detaylarına daha yakından bakalım.

Bitcoin Minetrix (BTCMTX) – Bitcoin Madenciliğine Sunulan Yepyeni Bir Alternatif

Bitcoin ilk olarak 2009 civarında ortaya çıktı ve o zamandan beri fiyatı arttı ve bir noktada
en popüler kripto para birimlerinden biri haline geldi. Bitcoin madenciliği de, sanal para kazanmanın bir yolu olarak ilgi çeken bir konu haline geldi. Ancak büyük sermayeye sahip büyük şirketlerin birbiri ardına pazara girmesiyle rekabet arttı. Sistem daha karmaşık hale gelerek bireysel madencilerin rekabet edebileceği bir ortam olmaktan çıktı.

Bitcoin satın alınmazsa, madencilik de yapılamıyor. Ancak madencilikle getiri sağlamak isteyen yatırımcılara Bitcoin Minetrix projesi iyi haberlerler veriyor. Bu proje, küçük bir yatırımla bile Bitcoin madenciliğine katılmanıza ve madencilik ödülleri almanıza olanak tanıyan umut verici bir proje ortaya çıktı.

Bitcoin Minetrix token satın alma ile birçok kişiden fon toplanarak gerçekleşen bir madencilik ağına dahil oluyorsunuz. Proje madenciliği, son derece şeffaf ve sürdürülebilir hale getiren “bulut madenciliği” mekanizmasını kullanıyor. Bu mekanizması nedeniyle yatırımcılardan oldukça ilgi görüyor.

Bulut Madenciliği Nedir?

Bulut madenciliği, finansal gücü daha az olan bireysel yatırımcıların bir araya gelerek büyük fonlar oluşturduğu ve kurumsal madencilere karşı rekabet ettiği, madenciliğin deyim yerindeyse “demokratikleşmesi” olarak tanımlanıyor.

Hızla artan donanım ve enerji fiyatları nedeniyle bireysel yatırımcı olarak Bitcoin madenciliğine girmek, son yıllarda neredeyse imkansızdı. Bitcoin Minetrix token satın almak, tam da bu işe yarıyor. Yatırımcıların madencilik gücü üretmek için kullanılabilecek tokenleri satın almasına ve madencilik yapmalarına olanak tanıyor.

Bitcoin Minetrix, farklı bir madencilik anlayışı sunan yepyeni bir kripto projesi olarak piyasaya çıktı. Proje, devrim niteliğinde bir fikir ortaya attı ve blok zinciri üzerinde ilk stake-to-mine yani stake et- BTC madenciliği yap” protokolünü geliştirdi.

Projenin ön satışı hızla devam ediyor. Bu zamana kadar yaklaşık 7.8 milyon dolarlık bir getiri elde etti. 0.0127 dolardan sunulan BTCMTX tokeninin fiyatının artmasına yalnızca 3 gün kaldı, çünkü proje bir sonraki ön satış aşamasına geçecek. Ayrıca minimum satın alma tutarı 10 dolar olarak belirlendi.

Bitcoin Minetrix Projesinde Öne Çıkanlar

Bitcoin Minetrix projesini karakterize eden en önemli özellikleri aşağıda bulabilirsiniz:

  • Bitcoin Minetrix, dünyanın ilk stake-to-mine kripto para birimi projesi oluyor.
  • Projenin kullanıcıları madencilik enerjisi üretmek için bulut madenciliği yaparak BTCMTX tokenlerini stake ediyor.
  •  Pahalı ekipman kurulmasına ve teknik bilgiye gerek kalmadan Bitcoin kazanılabiliyor.
  •  BTCMTX tokenlerini satın almaktan başka hiçbir maliyeti yok.
  •  Ethereum blok zincirini kullanıyor.
  •  Şanslı 10 kullanıcısına 30 bin dolar değerinde bir Minedrop ödülü sunuyor.
  •  Tokenler, yıllık faiz getirisi (APY) kazanmak için stake edilebiliyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir içerik ve basın bültenidir. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Kripto para yatırımları yüksek risk içermektedir, okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi detaylı araştırmalarını yapmalıdırlar.
Kaynak : finixio
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?