Nisan 7, 2022

Santiment Uyardı, Bu Üç Kripto Varlık Düzeltmeye Hazırlanıyor!

Kripto analitik firması Santiment, kripto para piyasalarında yaşanan son rallinin sona erdiğinin sinyalini verebilecek önemli bir göstergeyi paylaştı.

Firma, hem Bitcoin (BTC) hem de Ethereum (ETH) için kar-zarar oranının yaklaşık altı ayın en büyük seviyesinde olduğunu ve bunun da bir düzeltmeye yol açabileceğini belirtiyor.

“Bitcoin, bugün son 5 ayda alınan en büyük 2. işlem kâr/zarar oranını görüyor (2.64 kat daha fazla kâr). Ayrıca, Ethereum 4 ayda en büyük 2. değerine sahip (3.03 kat daha fazla kar). Bu yüksek oranlar düzeltmelerin habercisidir.”

santiment

Santiment ayrıca, Bitcoin’in geri çekilmesi sürerken sosyal medyada “dipten satın alma” mesajlarının çokça paylaşıldığını belirtti.

“Bu durum, Bitcoin’in son 24 saatte %1,3 değer kaybetmesiyle beklenen düşüşü temsil etmiyor olabilir. Bununla birlikte son iki hafta içinde oldukça fazla FOMO’nun ardından, dipten satın alma eğilimi arttı. Bu mesajlar, son üç haftada oldukça fazla arttı.”

santiment feed

Haber hazırlanırken Bitcoin (BTC) son 24 saatte yaklaşık %5 değer kaybetti ve 44,202 dolardan işlem görüyordu.

Santiment ayrıca işlem ücretlerindeki önemli bir düşüşün Ethereum’un son fiyat artışını nasıl açıklayabileceğine ilişkin görüşlerini paylaştı.

“Ethereum ücretleri son 8 aydan uzun süredir gördüğümüzden çok daha uygun fiyatlanmış durumda. Ortalama gaz ücreti sadece 5,81 dolar. Karşılaştırma için, ortalama ücretler 11 Mayıs 2021’de 69.57 dolara ve 8 Kasım 2021’de 62.85 dolara kadar yükselmişti.”

ethereum veri

Ethereum (ETH) ise yaklaşık %7,5 düşüşle 3244 dolardan işlem görüyordu.

Santiment son olarak, eşler arası sanal para birimi Litecoin (LTC) hakkında paylaşım yaptı. Pazar araştırma şirketi, balinaların son zamanlarda çok sayıda altcoini yuttuğunun altını çizdi.

“Litecoin şu anda pek çok trader’ın radarında olmayabilir ancak sessizce 2022’de 100 bin doları (3.458 işlem) aşan en büyük günlük LTC balina işlemi görüldü. Tipik olarak bu, orta vadeli fiyat yönü değişimlerinin bir göstergesidir.”

litecoin veri

Haber hazırlanırken Litecoin (LTC) son 24 saatte %8,08 değer kaybetti ve 115,97 dolardan işlem görüyordu.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.