Ruffer Investment’tan Bitcoin Yatırımı! Altın Yerine Bitcoin Mi Tercih Ediliyor?

Londra merkezli bir yatırım yönetimi şirketi Ruffer Investment, Bitcoin’e yatırım yaptığını açıkladı. Firma, toplam fonlarının yaklaşık %2.5’ini Bitcoin’e tahsis ettiğini bildirdi. Resmi açıklamaya göre, Bitcoin yatırımın temelinde, altına bağımlılığı azaltmak için şirketin portföyünü çeşitlendirme çabası yer alıyor. Şirket, BTC fiyatındaki son patlamadan yararlanmayı planlıyor.

1994 yılında kurulan yatırım yönetimi firması, küresel hisse senetlerine büyük ölçüde maruz kalıyor. Şirket, dünya çapında yaklaşık 6.600 müşterisi ile yönetimi altında 20 milyar dolar’ın üzerinde varlığa sahip. Ruffer Investment, ABD Dolar’ı da dahil olmak üzere küresel para birimlerinde son zamanlarda yaşanan devalüasyona ilişkin endişelerini dile getirdi. Şirket, Bitcoin yatırımını Kasım ayında yapılan bir “savunma hamlesi” olarak tanımladı salı günü yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bunu, dünyanın başlıca para birimlerinin devam eden devalüasyonuna karşı küçük ama güçlü bir sigorta poliçesi olarak görüyoruz.”

Şirketin yatırımı dikkat çekti. Bunların yanında geçtiğimiz aylarda, Wall Street’teki birkaç yatırım yönetimi şirketi Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yaptıklarını açıkladı. Bitcoin ilgi çekerken, altın son birkaç ayda önemli çıkışlar gördü. Son 4 hafta boyunca altın, Bitcoin ile ilgili fonlardaki yaklaşık 1.4 milyar dolarlık girişe kıyasla 9 milyar dolar’lık çıkış gördü. CoinShares, bu ayın başlarında bir rapor yayınladı ve yönetim altındaki toplam kripto varlıklarının 2019’da sadece 2.57 milyar dolara kıyasla 2020’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 15 milyar dolara ulaştığını belirtti.

Önde gelen bir kripto varlık yönetimi şirketi olan Grayscale, Bitcoin odaklı yatırım ürünlerinde rekor sayılar bildirdi. Görünüşe göre altın çıkışlarının çoğu kripto pazarına gidiyor ve dünyanın en büyük kripto para birimi daha çok fayda sağlıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.