Mayıs 21, 2022

Robert Kiyosaki Açıkladı: “Bitcoin Yükselecek mi?”

Zengin Baba Yoksul Baba yazarı Robert Kiyosaki, Bitcoin (BTC) fiyat trendinin uzun vadede yükselişte olduğunu ancak BTC’nin dip seviyeyi bulmadan önce çok daha aşağılara düşebileceğini düşünüyor.

Twitter’da 1,9 milyon takipçili ünlü yatırımcı, Bitcoin’in mevcut seviyelerden %70 değer kaybetse bile uzun vadede büyük bir potansiyele sahip olmaya devam ettiğine inanıyor.

“Bitcoin’in geleceği konusunda iyimser olmaya ve yükseleceğine inanmaya devam ediyorum. Şu an yeni bir dip seviye testi beklemeye devam ediyorum. Bu seviye 20.000 dolar mı, 14.000 dolar mı, 11.000 dolar mı hatta 9000 dolar mı olur bilmiyorum. Her şeye rağmen yükseleceğine inanıyorum. Çünkü FED ve Hazine’nin yozlaşmış kuruluşlar olduğunu düşünüyorum.”

Bitcoin (BTC), yazı yazılırken tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan %55’in üzerinde düşüşle 29.150 dolardan işlem görüyordu.

Bu haftanın başlarında, TerraUSD (UST) stabilcoin’inin sabitini kaybetmesinin ardından Kiyosaki, ABD doları gibi itibari para birimlerine karşı bire bir ticaret yapmak üzere tasarlanmış kripto varlıkları olan stabilcoin’lerin geçerliliğini sorguladığını hatırlattı.

“Haklıydım: ‘STABILCOIN’ler neden KARARSIZDIR’. Stabilcoin’ler çökmeden hemen önce onların kararsız oldukları konusunda uyarmıştım.”

Daha önceki bir YouTube röportajında konuşan ​​Kiyosaki, stabilcoin ihraç edenlerin potansiyel olarak sözleşme yükümlülüklerini yerine getiremeyebilecekleri için karşı taraf riski taşıdığını savunarak stabilcoin’ler hakkındaki şüphelerini dile getirmişti.

“Altın coin’lere sahip olmamın nedenlerinden biri, yani gerçek altın paraları ve gerçek gümüş paraları kastediyorum, karşı taraf riskinin olmaması. Yani, onlar para. Yani sen bir dolar olduğunu söylediğinde biri onu dolar ilan ediyor ve hepsi bu. [Stabilcoin durumunda] karşı taraf kim? Oz Büyücüsü mü?”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.