Şubat 7, 2022

Ripple – SEC Davası: XRP Bu Gelişme Sonrası %20 Arttı!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple Labs aleyhine açtığı dava çok önemli bir dönüm noktasına ulaşırken XRP fiyatı önemli bir yükselişin tadını çıkarıyor.

Bugün XRP, 0,64 dolardan 0,78 dolara, yüzde 21,87 arttı. XRP’nin yükselişi burada bitmedi, altcoin yazım sırasında son 24 saatte yüzde 18’in üzerinde bir artışla 0.79 dolara kadar ulaşmış durumda.

Yatırımcılar, SEC ve Ripple davasına başkanlık eden Yargıç Analisa Torres tarafından verilen önemli bir kararın ardından XRP piyasasına yeniden girdiler ve bunun sonucunda altcoin’in üzerinde bir satın alma baskısı oluştu.

SEC, Aralık 2020’de şirkete Ripple’ın lansmanı sırasında XRP’yi menkul kıymet olarak sattığını iddia eden bir dava açtı. Düzenleyici ayrıca, tokenin bugün bile hala bir menkul kıymet olduğunu iddia ediyor.

Dün, Yargıç Torres üç önemli belgenin mührünün kaldırılmasını emretti: 172-1, Ripple Labs CEO’su Brad Garlinghouse’un SEC resmi soruşturmasındaki ifadesinin bildirimi, 179-4, Ripple’ın kurucu ortağı Chris Larsen’den bir e-posta dizisi ve 179-5, Brad Garlinghouse’a ait bir e-postası.

Yargıç Torres, Larsen’in bir e-postayı ve Ripple’ın yasal notları “haksız” olarak mühürlemelerinin gerekçelerini bularak açacak, ancak “potansiyel olarak hassas bilgileri” korumak için Garlinghouse’a üç belgede redaksiyon verecek ve her iki tarafça dosyalanan bazı belgelerin kamuya açıklanmasını sağlayacak. Bu şekilde iki tarafın da belirli belgeleri göz önüne çıkacak. Son olarak Torres, Ripple’a SEC’in adil bildirim savunmasını engelleme yönündeki son hareketine de yanıt verme fırsatı sağlayacak.

Davada XRP yatırımcılarını temsil eden bir avukat olan John Deaton, karar hakkında şunları söylüyor:

“Bu kararların açıkça gösterdiği şey, Yargıç Torres’in kamuyu aydınlatmakdan yana olduğudur. Ripple belirli belgeleri (yani yasal iç yazışma) mühürleyemez. Ve aynı şey SEC için de geçerli.”

Yeni bir YouTube güncellemesinde, hukuk uzmanı ve Ripple destekçisi Jeremy Hogan, Yargıç Torres’in kararı hakkında şunları söyledi:

“Yargıcın emrinden çıkardığımız son sonuç şudur: Sanırım bu üç olumsuz önerge hakkında çok yakında, muhtemelen bir ay içerisinde resmi bir karar alacağız. 

Aslında, Yargıç Torres, üç düzenleme önergesinden ikisine zaten karar vermiş ve mahkeme kararlarını yazmış olabilir. Ve şu anda yapması gereken tek şey, yayınlandıklarında hangi kanıtların gösterilebileceğini veya bunlardan hangilerine atıfta bulunulabileceğine karar vermektir.

Bu kesinlikle bir housekeeping emridir (idari, lojistik veya küçük usul kurallarına veya meseleleri toparlamaya veya düzenli tutmaya yönelik işlemler) ve bunlar genellikle bir yargıç bir şeylere karar verdiğinde ve bununla ilgili eyleme geçmeye hazır olduğunda verilir.

Yani, 9 Şubat’ta Ripple’ın son bir “brief”ı var ve sonra, “sakin olun”, adil bildirim savunmasının bugünden itibaren bir gün daha hayatta kalıp kalmayacağına dair uzun zamandır beklenen kritik kararı alabiliriz.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.