Şubat 4, 2022

Ripple (XRP) Davası, Önümüzdeki Aylarda “İlginç” Hale Gelebilir! İşte Nedeni

Avukat Jeremy Hogan, devam eden Ripple-SEC davasında önümüzdeki birkaç ayın ilginç olabileceğine inanıyor. Cryptolaw kurucusu tarafından yakın zamanda paylaşılan dava gelişmelerine yorum yapan ABD’li avukat, söz konusu çıkarımını, yargıç Torres’in devam eden davada verdiği son emirden yola çıkarak yaptı.

Cryptolaw, bir dizi tweet güncellemesinde son kararları ve bunun Ripple için ne anlama gelebileceğini açıkladı. Ripple avukatı James K.Filan da daha önce XRP topluluğuna, Yargıç Torres’in Chris Larsen ve Brad Garlinghouse’un e-postaları ve yasal notlarıyla ilgili üç belgenin açıklanmasını emrettiği son kararı bildirmişti.

Son kararda, Ripple sanıklarının çeşitli belgelerini mühürleme yönündeki önergelerinden bazıları kabul edildi bazıları reddedildi.

Yargıç Torres, Larsen’in bir e-postayı ve Ripple’ın yasal notları “haksız” olarak mühürlemelerinin gerekçelerini bularak açacak, ancak “potansiyel olarak hassas bilgileri” korumak için Garlinghouse’a üç belgede redaksiyon verecek ve her iki tarafça dosyalanan bazı belgelerin kamuya açıklanmasını sağlayacak.

Son olarak, Torres, Ripple’a SEC’in adil bildirim savunmasını engelleme yönündeki son hareketine yanıt verme fırsatı sağlayacak.

Davaya rağmen Ripple daha güçlü

Ripple kısa süre önce Birleşik Krallık’ta önemli bir ödeme çözümleri sağlayıcısı olan Modulr ile stratejik ortaklığını duyurdu.

San Francisco merkezli blockchain şirketi, C Serisi turuna katılan yatırımcılardan hisse geri satın aldıktan sonra 15 milyar dolarlık bir değere ulaştığını da belirtti.

CEO Brad Garlinghouse, SEC ile olan yasal tartışmasına rağmen Ripple’ın şimdiye kadarki en güçlü finansal konumunda olduğunu belirtti. Yakın tarihli bir röportajda Garlinghouse, Ripple’ın gelecekte halka açılabileceğini de gündeme getirdi.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.