Rapor: Bitcoin Balinaları Toplam BTC Arzının Neredeyse Yarısını Elinde Tutuyor!

0

Popüler bir analiz şirketi tarafından sağlanan verilere göre kripto balinaları son zamanlarda Bitcoin biriktirmeye devam ediyor ve şu anda toplam BTC arzının neredeyse yarısına sahipler.

Santiment analiz ekibi Twitter’da, Bitcoin balinalarının son üç ayda BTC pozisyonlarını artırdığını ve şu anda en büyük kripto para biriminin toplam arzının yüzde 48.7’sine sahip olduğunu söyledi.

Balinalar 90.000 Bitcoin biriktirdi

Santiment’in bugün erken saatlerde paylaştığı tweet’e göre, 100-10.000 BTC içeren cüzdanlar, son 90 gün içinde varlıklarına toplam 90.000 Bitcoin ekledi. Bu miktar 3.606.867.000 ABD Dolarına denk geliyor.

Yani şu anda bu adresler tüm Bitcoin arzının yarısından fazlasını oluşturan ve yedi haftanın en yüksek seviyesi olan 9.11 milyona ulaşmış durumda.

Kaynak: Twitter

100-1.000 BTC İçeren Cüzdan Sayısı İstikrarlı Bir Şekilde Artıyor

Şirket tarafından daha önce 100-1.000 BTC içeren nispeten daha küçük boyutlu Bitcoin cüzdan sahiplerinin de düşüşte daha fazla BTC satın aldığına dair veriler de gözlemlenmişti.

8 Haziran’a kadar verileri içeren Santiment grafiği, bu alımların neredeyse bir aydır gerçekleştiğini ortaya koyuyor.

Santiment ekibi daha sonra balinaların BTC’yi düşüşten özgüvenli bir şekilde satın aldıkları dikkat çekti. Ayrıca, Ethereum holdinglerini de yakın bir zamanda bırakacak gibi görünmedikleri de gözlemleniyor.

Madenciler Bitcoin’lerini Satmıyorlar

Glassnode analitik şirketi tarafından paylaşılan yeni verilere göre, madenciler son zamanlarda üretilen Bitcoin’leri kendilerine saklıyorlar.

Ekibin en son yayınladığı grafiğe göre, madencilerin BTC satışları BTC’de toplam 1.725.244 dolar ile beş ayın en düşük seviyesine ulaştı.

Madenci Çıkışı Çoklu endeksi (7 günlük MA) de yeni bir düşük seviyeye (8 ayın en düşük seviyesine) düştü ve 0.885’e ulaştı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın