Popüler Analist, Bitcoin’in Son Fiyat Artışını Değerlendirdi: Tek Neden Bu!

0

Bu ay Bitcoin piyasası için hareketli bir ay oldu, çünkü öncü kripto para birimi fiyatta ani bir artış yaşadı. Eylül ayının başından bu yana ilk kez bu hafta 50.000 dolar’ın üzerine çıkan Bitcoin fiyatı, bir günde yaklaşık %10 artarak 55.000 dolar’ın üzerine çıktı.

Artış aynı zamanda 1 trilyon dolar’ın üzerine geri dönen en büyük kripto para biriminin piyasa değeriyle aynı zamana denk geldi. Durum böyleyken, Bitcoin’in önceki tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması için mevcut seviyelerden yaklaşık %20 artması veya mevcut fiyatına yaklaşık 10.000 dolar eklemesi gerekiyor.

Bununla birlikte, popüler analist ve yatırımcı CryptoWhale, fiyat hareketinin arkasındaki tek itici gücün ne olduğunu açıkladı. Twitter üzerinden düşüncelerini dile getiren analist şunları söyledi:

“Dünkü ani yükselişimizin tek nedeni, birinin (Tether) yaklaşık 2 Milyar Dolar değerinde Bitcoin satın almasıydı. Mesele şu ki, BTC borsadan hiç ayrılmadı, bu da yakında satma ihtimallerinin yüksek olduğu anlamına geliyor. Sadece başka bir “Yem ve anahtar” boğa tuzağı! Açgözlü olma!”  

Buna karşılık, bazı topluluk üyeleri, yükselişin tek itici gücü olarak tamamen yükselişe dayalı diğer nedenlere de dikkat çekti. Bir Forbes makalesi, ani yükselişi Wall Street devlerinin “piyasaya yığıldığı” gerçeğine bağladı. Özellikle, son birkaç gün içinde dünyanın önde gelen bankalarından bazıları Bitcoin konusunda iyimser olduklarını yinelediler. Daha bu hafta, Bank of America (BofA) bir raporda, Bitcoin ve kripto para birimlerinin “görmezden gelinemeyecek kadar büyük” hale geldiğini ve “sadece ilk aşamada” olduğunu belirtti. Benzer şekilde, önde gelen bir perakende bankası olan US Bank, bu hafta kurumsal yatırımcılar için bir kripto para saklama hizmeti başlattığını duyurdu.

SEC başkanı Gary Gensler’in yanı sıra Federal Rezerv Bankası başkanının ABD’nin Çin’in liderliğini takip etme ve kripto para birimlerini yasaklama niyeti olmadığını belirtmesiyle, piyasa düzenleyici gözetim endişelerinden de bir miktar rahatladı.

Ne olursa olsun, piyasa hissi genellikle orta vadede bile Bitcoin için yükseliş gösteriyor. Piyasa analisti Van de Poppe’ye göre, Bitcoin 2022’ye kadar yükselecek. Hollandalı analist, Bitcoin’in tekrar aşağı doğru düzeltme yapmadan önce 2022’nin 1. çeyreğinde muhtemelen 275.000 ila 325.000 dolar’a ulaşacağını tahmin ediyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın