Nisan 17, 2022

Popüler Analist: Bitcoin Kritik Bir Yol Ayrımına Yaklaşıyor!

Kripto analisti Benjamin Cowen, amiral gemisi kripto para birimi BTC’nin, kritik bir seviyeye ulaşmak üzere olduğunu düşünüyor. Analiste göre Bitcoin nihayetinde bir yön seçmesi gereken kritik bir kavşağa yaklaşmış olabilir.

Yeni bir strateji oturumunda Cowen, 725.000 YouTube abonesine Bitcoin’in, tarihindeki diğer dönemlere benzeyen bir düzende higher low’lar (bir önceki dipten daha yüksek bir dip gelmesi) kaydettiğini söylüyor.

Analiste göre, Bitcoin mevcut piyasa yapısını oluşturduğu diğer zamanlarda, 2013’te ralli yapmıştı ve 2018’de bir ayı piyasasına girmişti.

“Benzer fiyat hareketi gördüğümüz birkaç kez oldu. 2013’te bir kez, biz de higher low’lar oluşturuyorduk. Bir düşük seviye (low) oluşturduk, bir higher low oluşturduk ve en nihayetinde devam ettik. Ve daha sonra 2018’de higher low’lar oluşturduğumuz yer… 

2018’de higher low’lar oluşturuyorduk ve böylece siz de aynı şeyi (2013’te gerçekleşen) ileri sürebilirdiniz, ama sonunda, o düşük seviye (low) sonunda daha da düştü ve biz de lower low (bir önceki dipten daha düşük bir dip gelmesi)  oluşturduk.”

Bitcoin (BTC)

Cowen, piyasa değerine göre önde gelen kripto varlığı BTC’nin tarihsel olarak büyük tersine dönüşlere yol açan bir model oluşturmasıyla birlikte, Bitcoin için sırada ne olabileceğini inceledi. Analist, yükseliş eğilimini yeniden kazanmak ve ayı piyasası olasılığını azaltmak için BTC’nin şu anda yaklaşık 49.000 dolar seviyesinde bulunan 200 günlük basit hareketli ortalamasını (SMA) geri alması gerektiğini söyledi.

“Bitcoin geri gelip 200 günlük SMA’sının üzerine çıkma ve 50.000 dolar seviyesine ulaşma cesaretini bulabilirse, o zaman lower low oluşturmazsak bu aslında Bitcoin için yükseliş işareti olur… 

Lower low oluşturursak ne olur? Düşersek ve en düşük 30.000 doları beğenirsek ve sonra sıçrarsak ne olur? Dikkate alınması gereken şey, lower low yapsak bile, 40.000 dolara veya belki 42.000 ila 43.000 dolara geri dönme şansımızın hala yüksek olduğu. Bunun olması için hala iyi bir şans var.”

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.