Popüler Altcoin’den 2x’lik Bir Patlama Gelebilir

  • Kripto konusunda derinlemesine araştırmalarıyla tanınan popüler bir analist, en büyük Ethereum (ETH) rakibi için ufukta neler olabileceğini açıkladı.

Yeni bir strateji oturumunda, Coin Bureau’nun Guy takma adı ile bilinen sunucusu, 2.09 milyon YouTube abonesine, daha geniş altcoin rallisi tekrar hız kazanırsa, katman-1 protokolü Solana’nın (SOL) iki katına çıkabileceğini düşündüğünü söyledi.

“SOL’un fiyat hareketi de birkaç açıdan ilginç görünüyor. Ham fiyat hareketi açısından, mevcut toparlanma rallisi tekrar hız kazanırsa SOL potansiyel olarak 2 katına çıkabilir. Bu çok fazla bir değişim gibi görünmeyebilir, ancak dalgalanma devam ederse, diğer büyük boyutlu altcoin’lerden daha büyük bir yüzde kazancı temsil edecektir.

Bu yüzden [FTX CEO’su] Sam Bankman-Fried’in Solana’nın olması gerekenden daha az ilgi gördüğü/daha düşük fiyatlandırıldığın yönündeki açıklamasında bir miktar meşruiyet geçerliliği var. Mevcut kripto piyasası ivmesi devam ederse SOL’un ciddi bir ralli görebileceğini gösteren daha fazla kanıt var.”

Merge’in başarısızlığı ETH rakiplerine yarayacak

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, analist ayrıca Ethereum’un Eylül ortasında yapılması planlanan bir hisse kanıtı (PoS) konsensüs mekanizmasına geçişini tartışıyor. Aksaklıklar veya doğrudan başarısızlık ihtimalinin Avalanche (AVAX) ve NEAR Protocol (NEAR) dahil olmak üzere diğer birçok ETH rakibine ilgi uyandırdığına inanıyor.

“Bazılarınız, Merge yaklaşırken Solana, Avalanche, Near Protocol ve diğer sözde Ethereum rakiplerinin toparlandığını fark etmiş olabilirsiniz. Bu bir tesadüf değil, çünkü Merge ile ilgili bir şeylerin korkunç bir şekilde ters gitmesi durumunda portföylerini korumaya çalışan birçok trader var.”

Guy, SOL’un ETH ticaret çifti üzerindeki fiyatını inceleyerek, Solana’nın bir zirvenin yaklaşmakta olan Ethereum Birleşmesi ile çakışabileceği bir çukur ve dalgalanma modelini izlediğini gözlemleyerek sözlerini bitiriyor.

“Haftalık SOL ve ETH grafiğine bir göz atın. Bir şey fark ettin mi? Bana deli deyin, ancak ETH’ye karşı bir ila üç haftalık bir ralli görmeden önce SOL’un bir seferde yaklaşık beş ila altı hafta boyunca ETH’ye göre değer kaybettiği bir model görüyorum.

Altı haftalık düşüş oldu ve Merge’e bir aydan kısa bir süre kaldı, ETH’ye karşı çok haftalık başka bir ralli görebiliriz, bu arada ETH aynı anda BTC’ye [Bitcoin] göre değer kazanır ve umarım fiat açısından da değer kazanır. Bu, bahsettiğim SOL için 2 kat kazanç anlamına gelir.”

Yazım sırasında, Solana yüzde 4,57 değer kaybetti ve 38,67 dolar seviyesinden işlem görüyor. Ethereum 1821 olarak olarak fiyatlandırıldığından, SOL şu anda 0.02123 ETH’ye eşittir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.