Piyasa Güncellemesi: Bitcoin 19.600 Dolar’da Reddedildi, Altcoin’ler Onu Takip Etti!

Bitcoin, birkaç saat önce 19.600 dolar’ın üzerine çıkma girişiminde başarısız olduğu için 500 dolar’dan fazla değer kaybetti. Çoğu altcoin, Bitcoin hareketini taklit etti: Ethereum, 580 dolar’a geri dönmeden önce 600 dolar’a başarısız bir girişimde bulundu.

Bitcoin 19.550 Dolar’da Başarısız Oldu

Geçen hafta BTC’nin 17.500 dolar’a gerilediği fiyat düşüşlerinden sonra, kripto para birimi başlattığı ani hareketle kayıplarını telafi etti. Hafta sonu, Bitcoin sırasıyla 18.000 dolar ve 19.000 dolar’ın üzerine çıktı.

Boğalar, son 24 saatte de ivmeyi sürdürdü. Önde gelen dijital varlığı Aralık ayının başından bu yana en yüksek seviyesine, 19.550 dolar’a çıkardılar. Bununla birlikte, Bitcoin burada hareketini sürdüremedi ve aşağıdaki ret, varlığı dakikalar içinde 19.100 dolara düşürdü. Yükselmesine rağmen, BTC hala 19.200 dolar’ın altında işlem görüyor.

Teknik göstergeler, Bitcoin’in büyük bir direnç olan 19.920 dolar’a potansiyel olarak ulaşmadan önce 19.400 dolar’lık ilk direncin kesin olarak üstesinden gelmesi gerektiğini gösteriyor. Bu noktadan sonra, varlık kendisini 20.000 dolar’ın üzerinde keşfedilmemiş bölgede bulabilir. Öte yandan, 18.800 dolar, 18.500 dolar ve 18.300 dolar, BTC’nin geri çekilmesinin devam etmesi durumunda destek seviyeleridir.

Nispeten Kararlı Altcoinler

Altcoin’ler de son birkaç gün içinde dalgalanma gösterdi. Hafta sonu boyunca büyük fiyat düşüşleri ve hızlı kurtarma seansları ile Bitcoin’ taklit ettiler.

Geçtiğimiz 24 saatte Ethereum, fiyatını 600 dolar’a çeken etkileyici bir yükseliş başlattı. Bununla birlikte, ikinci en büyük dijital varlık psikolojik çizginin üstesinden gelemedi ve yaklaşık 580 dolar’a düştü. Ripple, Cumartesi günü yaşanan Spark (FLR) airdrop anlık görüntüsünden bu yana mücadelesini devam ettiriyor. Kısa bir süre 0.50 doların üzerine çıkmasına rağmen, XRP geri çekildi ve şu anda 0.49 dolar’da işlem görüyor.

Binance Coin ve Cardano ilk 10’da ki en çok kazananlar. BNB (%3.3) 30 dolar’a yaklaşırken, ADA’nın %2.5’luk artışı onu 0.156 dolar’a çıkardı. Chainlink ve Polkadot, sırasıyla yaklaşık %1 düşüşle 12.6 dolar ve 4.9 dolar’a düştü.

Düşük ve orta hacimdeki altcoin’ler de 24 saatlik ölçekte olağandışı durgunluk sergilediler. Decentraland en fazla değeri kazanan oldu (%4.5). Onu Bnad Protocol (%4), Algorand (%4) ve Compound (%3.8) takip etti. Buna karşılık, Status en çok değer (- %3) kaybeden oldu, onu Verge (-%2.8) ve Filecoin (- %2.7) izledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.