Pantera Capital CEO’su ETH, XRP ve Boğa Piyasası Hakkında Konuştu

Kurumsal kripto para yatırım şirketleri arasında olan Pantera Capital’in CEO’su Dan Morehead, Real Vision vermiş olduğu röportajda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Morehead lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) gelecek aylarda yükseliş trendine devam edeceğini inandığını fakat bazı altcoin’lerin BTC’den daha iyi performans sergileyeceğini dile getirdi.

2013 yılının Ağustos ayında Bitcoin’in fiyatı 104 dolar seviyelerindeyken müşterilerine BTC’yi tavsiye eden Morehead:

“Para birimleri konusunda aşırılıkçı olmak basittir ve bazı kişiler birinin bütününe karşı olduğunu düşünür. Uzun vadede tahminen 10’dan az sayıda çok önemli blok zincirleri var olacağını düşünüyorum. 2000 zincir olmayacak fakat sadece bir tane de olmayacak. Bu nedenler göz önüne alındığında Bitcoin, Ethereum ve XRP‘ye yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Konunun aslına baktığımızda diğer kripto para birimlerinin Bitcoin’den daha iyi performans sergileyebileceğini düşünmekteyim. Bitcoin ciddi bir yükseliş gösterecek ancak diğerleri bundan daha iyi performans sergileyebilir. Ayrıca kısmende olsa Bitcoin, piyasa şartlarına göre mega boyutta olan bir kripto para birimidir. Yani küçük piyasa değerlerine sahip olan kripto paralar gibi yukarı ve aşağı hareket etmez. Şuan büyük bir boğa piyasasında olduğumuzu düşünmekteyim, bu yüzden piyasa değeri bakımından küçük olan yüksek betalı varlıklar daha iyi performans sergileyecektir. Lider Bitcoin, kripto para piyasasının yüzde 62’sini oluşturuyor. BTC’nin yükselmesi ve diğer kripto para birimlerinin de çok daha fazla yükselmesiyle birlikte BTC’nin piyasa payı aşağı doğru düşeceğine inanıyorum.”

CEO, kripto piyasası değeri bakımından ikinci ve üçüncü en büyük kripto para birimleri arasında olan Ethereum ve XRP’ye neden ilgi duyduğu ve güvendiğini şu sözlerle açıklıyor:

“Ethereum’dak en önemli gelişme, ETH 2.0’ın piyasada başlaması ve açık bir şekilde savurganlığa yol açan iş kanıtından (proof of work) çok daha iyi bir sisteme, hisse kanıtına (proof of stake) geçiş. XRP ise kripto sektöründe herkesin uzun süredir dilinde olan sınır ötesi para hareketini akümüle ediyor. Şu an ABD’den Meksika’ya Blockchain tabanlı sınır ötesi para hareketi, önemli derecede 25 milyar dolarlık koridorun yaklaşık yüzde 10’una yakın. Bu da dolayısıyla insanların hayatlarını önemli derecede iyi hale getiren bir kullanım örneği sektörümüz için gurur duyulacak bir başarı.”

Ayrıca Morehead da sorulan önümüzdeki 12 ay içerisinde tek bir kripto para seçecek olsan bunun hangi kripto para birimi olacağına Ethereum’un kurucu ortağı Gavin Wood tarafından geliştirilmiş olan Polkadot (DOT) yanıtını verdi ve şöyle açıkladı:

“Birini seçmem gerekirse bu Polkadot olurdu. Polkadot Ethereum değerinin yaklaşık olarak yüzde 10’u kadar. Uygun bir rakip olma şansı yüzde 10’dan fazla diyebiliriz. Polkadot konusunda gerçekten heyecanlıyız.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.