Milyarder Ray Dalio, Bitcoin’in “Alternatif Para Birimi” Olduğunu Söyledi

​​Bridgewater Associates CEO’su Ray Dalio CNBC’e verdiği bir röportajında, Managing Asia’dan Christine Tan’a Bitcoin’in “alternatif bir para birimi” olduğunu söyledi.

Dalio açıklamasında, mevcut para birimlerinin dijitalleştirilmiş versiyonları ile alternatif para birimleri arasında ayrım yapmanın önemli olduğunu dile getirdi:

“Blockchain teknolojisini kullanmak ve benzeri… Bu, alternatif bir para birimine sahip olmaktan farklı bir şeydir ve Bitcoin, dijitalleşmeye karşı alternatif bir para birimidir.”

Daha önce bildirdiğimiz üzere Dalio, geçtiğimiz günlerde Bitcoin sahibi olduğunu açıklamıştı.

[irp posts=”27572″ name=”Milyarder Ray Dalio, Bitcoin (BTC) Sahibi Olduğunu Açıkladı”]

Bununla birlikte dünyanın en büyük hedge fonunun başkanı, dijital yuanın potansiyel olarak en büyük kripto para birimiyle rekabet edebileceğini, ancak kripto pazarını tamamen ele geçiremeyeceğini iddia ediyor. Dalio’ya göre, dijital yuanın, uluslararasılaşmaya ulaşırsa, “birçok insana” “çok uygun” bir alternatif olabilir. Ancak milyarder, gizlilik sorunları açısından dezavantajlarının olacağına da dikkat çekti.

Dijital bir dolar fikrinden bahseden Dalio, bunun da uygulanabilir olacağını ancak bu kadar rekabetçi olmayacağını söyledi.

Kaynak : u today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.