Milyarder Mark Cuban, Cardano İle İlgilenmeye Başladı!

Cardano tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmaya devam ederken, bir başka milyarderin dikkatini daha çekti: Mark Cuban. Milyarder, Cardano ile kripto dünyasına daha derin bir dalış yapıyor gibi görünüyor.

Dallas Mavericks’in sahibi kısa süre önce Twitter’a giderek en büyük kripto para biriminin faydasını sorguladı ve IOHK CEO’su Charles Hoskinson’ı, projeyi kendisine anlatmaya çağırdı:

ADA’yı günlük olarak nerelerde kullanabilirsiniz? Bugün nasıl kullanmalıyım veya kullanabilirim? Bu sorulara sahip olduğum tüm kriptolar için cevap verebilirim.”

Cuban Bitcoin, Ethereum ve şaka kripto Dogecoin ile zaten ilgileniyor, ancak ilk kez halka açık bir şekilde Cardano’dan bahsediyor.

Cuban’a Dallas Mavericks’in kripto para birimini kabul edip etmeyeceği sorulduğunda, “Shark Tank” sunucusu; “Ödeme işlemcisi BitPay eklerse ADA karşılığında satış yapmaktan mutlu olacağını” belirtti.

“Doge Değil, Kolay Değil”

Ethereum ile yollarını ayırdıktan sonra Cardano’yu yaratan Hoskinson, Cuban için  açıklayıcı bir video kaydetti:

“Bu büyük bir ekosistem. Bir milyondan fazla insanı içeriyor. Karmaşık bir konu. Doge değil. Kolay değil. Bu tek bir şey değil.

Bugün ADA’nız ile ne yapabilirsiniz? Varlık ihraç edebilir, şarap satın alabilir, otellerde (50.000’den fazla lokasyonda) kalabilirsiniz. Milyarlarca dolar değerinde ADA günlük olarak hareket ediyor… Ethereum’un aksine, onunla oy verebilirsiniz …”

Videonun çoğu Ethereum’un eksikliklerini açığa vurmaya ayrılmıştı. Hoskinson, ölçeklenebilirlik sorunlarına dikkat çekerek Ethereum’u “ölmekte olan bir tekel” olarak tanımladı.

Elbette IOHK patronu, şirketin, müzakere etmenin beş yıldan fazla sürdüğünü iddia ettiği, çok konuşulan Etiyopya ortaklığının önemini de övdü.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.