Mike Novogratz: Bitcoin İleride Daha Fazla Acı Görebilir, Ancak Değerini Kaybetmeyecek!

0

Bir kripto yatırımcısı olan Mike Novogratz bugün CNBC’ye yaptığı açıklamada, Bitcoin’in 30.000 doların altına düştükten sonra kısa vadeli bir istikrarsızlıkla karşı karşıya olduğunu, ancak uzun vadeli olumlu bir görünümü koruduğunu söyledi. Ayrıca Bitcoin’in gelecekte daha fazla zorlukla karşılaşabileceğini, ancak geçmişte olduğu gibi değerinin çoğunu kaybetmeyeceğini de ekledi.

Bitcoin, Nisan ayında 65.000 dolar civarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra, son iki aydır düşük seviyelerle mücadele ediyor. Son düşüş, Çin’in ülkedeki bitcoin madenciliğini kısıtlamak için daha fazla adım attığını belirten raporların ve ülkenin merkez bankasının finansal firmalara kripto ile ilgili hizmet tekliflerini sınırlamaları için baskı yapmasının ardından geldi.

Novogratz, Squawk Box’ta:Kripto para birimlerini yasaklama fikirlerinde gerçekten çok güçlü bir Çin var. Bu, perakende bir borç indirimi yarattı” dedi ve ekledi:  “Asya’da çok fazla kripto oluşuyor, bunların çoğu Çin’de yoğunlaşıyor. Bu yüzden dip ilan etmeyi zorlaştıran büyük tasfiyeler görüyoruz.”

Kripto odaklı bir finansal hizmetler şirketi olan Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su Novogratz, bazı teknik uzmanların Bitcoin için büyük bir destek seviyesi olarak gördüğü 30.000 dolarlık fiyat seviyesine atıfta bulunarak; “Gün boyu devam edip etmediğini göreceğiz. Bir süre altına düşebilir ve ardından günü üzerinde kapatabiliriz” dedi ve ekledi:

Gerçekten 30.000 dolar ihlal edilirse, bir sonraki büyük destek seviyesi 25.000 dolar. Dinleyin, tabiki şu anda BTC 60.000 dolardanki olduğumdan daha az mutluyum, ancak endişeli değilim.”

Novogratz, kurumların teknolojiyi kullanmaya devam edeceğine inandığı için endişelenmediğini belirtti. Kripto pazarından çıkan kaldıracın kısa vadeli bir sorun olduğunu, ancak uzun vadede iyiye işaret ettiğini de sözlerine ekledi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın