MicroStrategy CEO’su, Bitcoin ile Dünya Bilançolarını Düzeltmeye Odaklanıyor

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor‘ın, Time’a verdiği yakın zamanlı bir röportaja göre, ünlü CEO nihai görevinin Bitcoin ile dünya bilançolarını düzeltmek olduğuna inanıyor. Mirasına gelince milyarder, MicroStrategy’nin Bitcoin’e yatırım yapan ilk kripto parayla ilişkili olmayan halka açık şirket olduğu gerçeğiyle gurur duyuyor.

Geçen Ağustos ayında en iyi kripto para birimine bir miktar yatırım yapmasının ardından MicroStrategy şu anda 5,2 milyar dolar değerinde 91,326 BTC’ye sahip.

Square ve Tesla gibi şirketler MicroStrategy’nin izinden gitti. Tesla Bitcoin satın almadan önce Michael Saylor Musk’a “Eğer hissedarlarına 100 milyar dolar değerinde bir iyilik yapmak istiyorsan bilançonu dolar’dan Bitcoin’e taşımalısın.” çağrısında bulunmuştu. Saylor röportajında, Musk ile bu çağrının ötesine uzanan kapalı kapılar ardında görüşmelerinin olup olmadığı konusunda yorum yapmayı reddetti:

“Bir halka açık şirket CEO’su olarak, başka bir halka açık şirket yetkilisiyle yaptığım hiçbir konuşma hakkında yorum yapamam.” 

Bitcoin’i “Paranın Google’ı” olarak tanımladıktan sonra Saylor, bunu elektriğe benzetmeye devam etti:

“Geri dönüp elektriğe bakarsanız, her akıllı, başarılı insan, elektriğin etkilerini duyduktan sonraki ilk 24 ayda hemen anlamaz. […] Ve bir savaş olmadığı sürece, sizi yeni bir fikri benimsemeye zorlayan büyük bir deneyime sahip değilseniz, bunu kabul edecek yeni bir nesle ihtiyacınız var.”

Röportajın tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.