MicroStrategy 1 Gün İçerisinde 100 Milyon Dolar Zarara Uğradı!

0
  • Bitcoin’in en büyük yatırımcı ve destekçilerinden olan şirket bugün yaşanan kripto para piyasasının çöküşü sonucunda milyonlarca dolar zarara uğradı.

MicroStrategy, Bitcoin yatırımları sebebiyle 100 milyon dolar zarar gördü. Bitcoin’in fiyatı son 24 saat içerisinde önemli bir düşüşe uğradı. Fakat bu kadar ciddi bir kayba rağmen MicroStrategy’nin Bitcoin yatırımları kâr sağlamaya devam ediyor.

Eylül ayından itibaren Bitcoin’e 425 milyon dolar yatırım gerçekleştiren şirket MicroStrategy, son 24 saat içerisinde yaptığı yatırımdan sonra 100 milyon dolar değerin yok olduğunu fark etti. MicroStrategy’nin bu yatırımı ise ilk birkaç ay içinde muazzam hareketlere yol açtı, şirketin elinde var olan miktar neredeyse 740 milyon dolara çıktı. Yine de kripto para fiyatları şu an düşüş yaşarken, şirket hala ilk yatırımlarına karşın kar içinde olsa dahi kazandığı miktarın çok büyük bir bölümünü yitirdi.

Bitcoin Yatırımcıları Vurdu!

Bitcoin fiyatı son 1 gün içerisinde büyük bir kayıp yaşadı. %14’lük bir alçalış ile 19.389 dolardan 16.581 dolara gerileme yaşadı. Sonuçla, Bitcoin’in birkaç büyük yatırımcısı ilerideki büyük kayıplara karşı sinyal aldı. MicroStrategy tüm zarar gören kurumlardan en fazla zarar gören şirket oldu. Kazanın bir neticesi olarak, firma neredeyse 107 milyon dolar kayıp yaşadı. Bu durum ise Bitcoin kadar dalga yaşayan bir varlığa sıkı bir şekilde yatırım yapmanın tehlikeli olabileceğini ortaya koydu.

Fakat gerileme yaşamalarına karşın MicroStrategy’nin Bitcoin’i hala genel anlamda kazançta olmaktadır. MicroStrategy’nin 425 milyon dolarlık yatırımında ise Bitcoin’in yaklaşık satın alma fiyatı 11.111 dolar olarak belirlendi. Var olan Bitcoin fiyatının 16.905 dolar olduğunu düşünürsek, dediğimiz gibi şirketin hala kazançta olduğunu görebiliriz.

Başka bir şekilde anlatmak gerekirse; MicroStrategy, Bitcoin yatırımlarından hala milyonlarca dolar getiri elde ediyor. Haberin yazıldığı sırada ise MicroStrategy’nin %50 seviyelerinde bir kâr ortaya koyduğunu söyleyebiliriz. MicroStrategy 100 milyon dolardan fazla para yitirmiş olabilir. Fakat Bitcoin satın alımı hala yarar sağlamaya devam ediyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın