Michael Saylor Değerlendirdi: Bitcoin Mi Altın Mı?

Eski MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Kitco’a verdiği yakın tarihli bir röportajda, Bitcoin’in (BTC) zamanla altının değerini düşüreceğini tahmin etti. Amerikalı yatırımcı, 21. yüzyılda altının para olarak benimseneceğini düşünmüyor. “Altın, 19. yüzyıl için metal paraydı” dedi.

Ünlü yatırımcı, en büyük kripto para birimi Bitcoin’i (BTC), büyük yatırımcılar, düzenleyiciler ve yasa koyucular tarafından benimsenecek kurumsal bir yatırım sınıfı varlık olarak görüyor. Ayrıca, spot tabanlı bir borsada işlem gören bir Bitcoin fonunun yaklaşık bir yıl içinde geleceğini tahmin ediyor.

Bunların yanında Saylor, geleneksel ekonomistlerin volatiliteden nefret ettikleri için Bitcoin’i anlamadıklarını iddia etti:

“Volatilite, performans için ödediğiniz bedeldir. Sıcağa tahammül edemiyorsan, mutfakta olamazsın… Yavaş yavaş kaybetmektense volatil bir şekilde kazanmayı tercih ederim”

Daha geniş kripto pazarından bahseden Saylor, “çok sayıda kötü davranışın” ortadan kaldırıldığını düşünüyor. Yine de, çok sayıda kayıt dışı menkul kıymet olduğuna inanıyor.

Koinfinans.com tarafından bildirildiği üzere, Saylor kısa süre önce şok edici bir hamleyle MicroStrategy’nin CEO’luğundan istifa etti. Duyuru, şirketin hızla düşen kripto fiyatları nedeniyle Bitcoin bahsinde yaklaşık 1 milyar dolar kaybetmesinin ardından geldi.

Saylor, yönetim kurulu başkanı rolünü üstlenerek amiral gemisi kripto para birimine Bitcoin’e (BTC) yatırım yapmaya daha fazla odaklanmak istediğini iddia etti. En son röportajda yatırımcı, hissedarlar için yeni atanan CEO Phong Le’nin varisi olduğunun “çok açık” olduğunu belirtti. Ayrıca, “Şirketi Bitcoin volatilitesine göre yönetmiyoruz” dedi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.