Meme Coin’de Yakım Oranı %260 Artarken, Balina İşlem Hacmi Uçuşa Geçti!

  • Bu popüler meme coin’in yakım oranı 312 milyarlık devasa balina alım işleminden sonra yüzde 260 Arttı.

Kripto sektöründeki en popüler meme coin’lerinden birinin yakım oranı, piyasanın Shiba Inu (SHIB) balina adreslerindeki işlem hacminde şaşırtıcı bir yükselişe şahit olmasının ardından büyük bir artış gösterdi. Anonim bir perakende balinanın 300 milyardan fazla SHIB token ele geçirmesi ve diğer SHIB balinalarının alım hareketlerinin ağda yakılan token sayısında bir artışa neden olabileceği düşünülüyor.

Aktif olarak SHIB yakımı gerçekleştiren ve Shiba Inu topluluğunu tarafından yakılan SHIB token miktarınının takip edilebileceği bir izleme platformu olan olan Shibburn web sitesinin verilerine göre, dünden bu yana 170 milyondan fazla SHIB token yakıldı. Yakımında yüzde 250 artışa şahit olan meme token’deki yakılan coin’lerin artan sayısı, varlığın piyasadaki fiyat artışı ile yakından ilişki kuruyor.

SHIB kripto

Shiba Inu’nun değerinde son 50 günde yaşanan yüzde 50’den fazla artış, büyük miktarda Shiba Inu token satın almaya geri dönen birçok perakende balinanın dikkatini çekti ve bu da potansiyel olarak en son fiyat artışını körükledi.

Shiba Inu balina işlem hacminde %511’lik artış yaşadı

En büyük 100 Shiba Inu sahibinin WhaleStats analizine göre, dün balina işlem hacimlerinde yüzde 511’lik büyük bir artış yaşandı. Aynı şekilde, bu kategorideki sahiplerin ortalama SHIB bakiyesi ve değeri de sırasıyla yüzde 26,58 ve yüzde 24,18 oranında arttı.

WhaleStats ayrıca, kripto balinalarının milyarlarca Shiba Inu ile etkileşime girmesiyle aktif adreslerde yüzde 70’lik bir artış bildirdi. İşlem hacimlerindeki bu artış, artan aktivitenin hemen ardından geldi.

Koinfinans.com tarafından bildirdiğimiz üzere, Shiba Inu ayrıca balinalar tarafından satın alma baskısı ile karşı karşıya kaldı ve geçtiğimiz 24 saat içinde en büyük 2.000 ETH balinası arasında en çok satın alınan 10 token arasında yerini aldı.

Bunun yanı sıra IntoTheBlock, elinde 100.000 doların üzerinde SHIB token bulunan büyük adreslerde de yüzde 142’lik bir artış bildirdi.

SHIB’de yaşanan gelişmeler yatırımcıların dikkatini çekiyor

Yaşanan bütün bu gelişmelerde benimsenmenin geniş çapta artacağına dair beklenti ve yaklaşan lansmanlar bir rol oynuyor olabilir. Shiba Inu, geçtiğimiz günlerde Metaverse’inin inşası için The Third Floor (TTF) ile olan tarihi iş birliğini açıkladı, bu da balinaların SHIB token’ın potansiyeli konusunda iyimser olmasını sağladı.

Yakımlara gelince, Shiba Inu kartının piyasaya sürülmesi, Shiba Inu ekosistemine biri kartla her alışveriş yaptığında az miktarda token yakacak yeni bir yakım mekanizması eklediğinden, piyasadaki ani yanma oranının ana kaynağı olarak hareket etti.

Balinalar ayrıca, “yok edilen” token’ları dolaşımdan çıkarmak dışında hiç kimse veya herhangi bir şey tarafından kullanılmayan bir yakım adresine istedikleri miktarda SHIB token’ı göndererek Shiba Inu yakımına doğrudan katkıda bulunabilirler.

Topluluk SHIB yakımları konusunda kararlı

Bu sürekli bir şekilde devam eden büyük SHIB yakımları, topluluğun Shiba Inu’nun dolaşımdaki arzını azaltmaya kararlı olduğunu gösteriyor. Bunun da meme token’ın fiyatının önemli ölçüde artmasına yardımcı olabileceğine inanılıyor.

Yakım girişiminin tanıtılmasından bu yana milyarlarca Shib token yakıldı ve yalnızca Temmuz ayında, Shiba Inu topluluğu toplam 4.7 milyar SHIB token’ını dolaşımdan çıkardı.

[irp posts=”62227″ name=”Yakımlara Tam Gaz Devam Eden Meme Coin’den Yeni Rekor!”]

Topluluk üyelerinin çeşitli yakım faaliyetleri yoluyla şimdiden meme token arzından yaklaşık 410.4 trilyon SHIB toke çıkarmış durumda olsa da meme coin’in devasa bir arzı olduğunu belirtmekte fayda var. Bütün bu yakımlara rağmen Shibburn verilerine göre, token’ın dolaşımdaki arzı şu anda hala 558.2 trilyon seviyesinde bulunuyor.

CoinGecko verilerine göre son 24 saatte piyasada kayda değer herhangi bir performans göstermeyen SHIB token, yazım sırasında 0,000012 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.