Yakımlara Tam Gaz Devam Eden Meme Coin’den Yeni Rekor!

0
Yakımlara Tam Gaz Devam Eden Meme Coin'den Yeni Rekor!
  • Her zaman yoğun ve sürekli yakımları ile tanınan ve son 6 gün içerisinde yarım milyarlık yakım gerçekleştiren meme coin, ekosisteminde yeni rekorlara imza attı.

Aktif olarak SHIB yakımı gerçekleştiren ve Shiba Inu (SHIB) topluluğunu tarafından yakılan SHIB token miktarınının takip edilebileceği bir izleme platformu olan olan Shibburn blok zinciri izleme hizmetine göre, son altı gün içinde topluluk tarafından SHIB Burn Portal kullanılarak yarım milyardan fazla Shiba Inu (SHIB) yakıldı. SHIb token yakımlarına, ekosistem token’larından Bone ShibaSwap (BONE) yakımları da eşlik etti, topluluk 120 BONE’u yaktı.

Shibburn izleme platformundan alınan veriler, Shiba Inu topluluğunun son altı gün içinde 111 ayrı işlemle ölü cüzdanlara toplam 550.351.774 (550.35 milyon) köpek temalı kripto para birimi gönderdiğini gösteriyor.

Bu hafta gerçekleşen yakımlar; 1 Ağustos Pazartesi günü 216 Milyon SHIB, Salı 170.6 milyon, Çarşamba 58.2 milyon, Perşembe 38.4 milyon, Cuma 27.6 milyon ve Cumartesi günü ise 38.9 milyon Shiba Inu olarak gerçekleşti.

Önde gelen SHIB burner’ları arasında bulunan 1Cent Token de 1 Ağustos 2022’de Haftalık Yakma Etkinliğini düzenledi. Proje, SHIB ve BONE yakmak için toplam iki işlem gerçekleştirdi. İlk işlemde 1Cent, ölü cüzdana toplam 82.681.787 (82.68 milyon) SHIB gönderdi. Proje topluluğun dikkatini çeken ikinci işlemde ise toplam 120 Bone’u imha etti.

Shiba Inu Ekositeminde Rekor Geldi

ShibaSwap, Temmuz 2021’deki lansmanından bu yana çok yol kat etti. Shiba Inu’nun yerel DEX’i, likidite havuzları ve yönetişim gibi diğer özelliklerle birlikte token swap’ını ve staking’i de kolaylaştıyor ve bunu yaparak, Uniswap gibi diğer merkezi olmayan borsaların rekabetçi sularına halihazırda girdi.

Hatta blok zinciri güvenlik sıralama platformu CertiK’e göre, ShibaSwap’ın güvenlik puanı şu anda 95/100 gibi bir seviyede bulunuyor. Bu da DeFi protokolünün hizmetlerinin güvenli olduğundan emin olunduğu anlamına geliyor.

ShibaSwap

Shiba Inu’nun ShibaSwap’ı yeni rekorlar kırdı

Generation Crypto Media’nın CEO’su kısa süre önce Twitter’dan yaptığı bir paylaşımda  Ethereum blok zinciri tabanlı en iyi 10 projenin sosyal sinyalinin listesini paylaştı. ShibaSwap, 909k sinyal puanı ile listenin başında yer aldı. En büyük NFT pazarı OpenSea, 770 bin puanla ikinci sırada yer alırken, en iyi NFT koleksiyonu Bored Ape Yacht Club üçüncü sırada kendisine yer edinerek 301 bin’lik bir sinyal puanında kaldı. Axie Infinity, The Sandbox ve HEX gibi diğer projeler çok daha düşük sıralarda yer aldı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, CoinGecko’dan alınan verilere göre ise, Shiba Inu’nun yerel DEX’inin ticaret hacmi son zamanlarda yükselişe geçti. Bu, borsanın ticaret ücretleri yoluyla daha fazla kazandığı anlamına geliyor. Cuma günü, hacim 30 günün en yüksek seviyesi olan 15.9 milyon dolardı. ShibaSwap’ın hacmi, bugün ulaştığı seviyelere en yakın olduğu 20 Temmuz’da 13.8 milyon dolarlık bir hacme ulaşmıştı.

SHIB Borsa hacimiBunların yanı sıra Dapp.com’dan alınan veriler ShibaSwap’ın trade sayısı rakamlarının da iyileştirildiğini ortaya koydu. Yazım sırasında geçtiğimiz güne göre yüzde 28.28’lik bir artışla 3.11 binin üzerinde işlem desteklendi. Aşağıda görüldüğü üzere, trede sayısı şu anda Mayıs ayının başından bu yana en yüksek noktasına ulaştı.

SHIB al-sat

Yukarıda vurgulanan veri kümeleri birlikte değerlendirildiğinde, Shiba Inu’nun yerel DEX’inin gerçek büyümesini gösteriyor. Ancak DEX şu anda sadeec yüzde 0.7’lik bir pazar payına sahip. Dolayısıyla, rakamlar iyileşmeye ve platform yeni rekorlar oluşturmaya devam ederse, o zaman DEX yavaş yavaş piyasada daha somut bir şekilde söz sahibi olmaya başlayabilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın